Son dakika: Maltepe'de yapılacak aşı karşıtı eyleme İstanbul Valiliği izin verdi

Son dakika: Maltepe'de yapılacak aşı karşıtı eyleme İstanbul Valiliği izin verdi

Aşı karşıtlarının Maltepe'de yapacağı mitinge İstanbul Valiliği tarafından izin verildi. Maltepe Kaymakamlığı, daha önce aşı karşıtları tarafından düzenlenecek mitinge izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

09 Eylül 2021, Perşembe 16:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maltepe'de aşı karşıtları tarafından yapılacak mitinge İstanbul Valiliği'nce izin verildi.

Anadolu Birliği Partisi, "Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor" çağrısı ile Maltepe Miting Alanı'nda 11 Eylül Cumartesi günü miting yapılması talebiyle İstanbul Valiliği'ne başvuruda bulundu. Başvuru valilikçe kabul edildi.

Valilikten, bahse açık yer toplantısı talebi ilgi (a) (b) (c) genelgeler ile ilgi (ç) Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma rehberinde belirtilen kurallara riayet edilmesi kaydıyla uygun görüldüğü, belirtilen yer, tarih ve saatlerde gerekli gerekli emniyet tedbirlerinin alınacağı belirtildi.

MİTİNG HAZIRLIĞI

Kovid-19 aşısı karşıtları 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de ‘Büyük Uyanış’ ismiyle miting düzenlemeye hazırlanıyor. Uzmanlar aşı karşıtlarına ‘Alenen halk sağlığına meydan okumadır’ diyerek tepki gösteriyor. 

MALTEPE KAYMAKAMLIĞINDAN İZİN YOK

Bilim dünyasının karşı çıktığı mitinge Maltepe Kaymakamlığı’ndan izin çıkmamıştı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığının izinleriyle 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe Miting Alanı'nda "Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor" konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı belirtilmişti. Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23 Ağustos tarihinde başvuru yapıldığı, ancak toplu yapılacak etkinliklerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmediği kaydedilmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Cinsel ilişki sırası' kavgası cinayetle bitmişti! Flaş gelişme! İndirim uygulandı