Son dakika… Tepki çeken bildiri sonrası harekete geçildi! 10 emekli amirale gözaltı…

Son dakika… Tepki çeken bildiri sonrası harekete geçildi! 10 emekli amirale gözaltı…

Gelen son dakika haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tepki çeken bildiri ile ilgili harekete geçti. 10 emekli amiral gözaltına alınırken 4'ü ifadeye çağrıldı.

05 Nisan 2021, Pazartesi 08:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bildiri' yayımlayan 104 emekli amirale başlatılan soruşturmada bildiriye imza atan 10 emekli amiral sabah saatlerinde gözaltına alındı, 4 emekli amiral ise ifadeye çağrıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alındı.

Emekli amirallerden Atilla Kıyat, Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu ve Mustafa Özbey ise ifadeye çağrıldı.

Emekli Amiral Cem Gürdeniz'in eşi Rengin Gürdeniz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Az önce sabah polisler evimize baskın yaparak Cem'i gözaltına aldılar" ifadesini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'amiraller bildirisi'yle ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Cumhuriyet Başsavcılığımızca 04.04.2021 tarih ve 2021/74463 soruşturma sayılı dosya üzerinden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazılan talimata istinaden, bildiriyi hazırlayan ve yayımlanma sürecinde aktif olarak faaliyet göstererek imza listesinde yer alan diğer kişiler tarafından imzalanmasını sağlayan kişilerin açık kimlik ve adres bilgilerinin tespit edilerek bildirilmesi üzerine 10 şüphelinin, üzerlerine atılı suçun niteliği ile delillerin yok edilmesinin önüne geçmek ve varsa başka şüphelilerin de ivedilikle tespit edilmesini sağlamak amacıyla gecikmesinde sakınca bulunması nedeniyle, 05.04.2021 tarihinde eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına / gözaltına alınmalarına yönelik talimat yazılmasına, arama / el koyma işlemi yapılmasına, 4 şüphelinin ise belirlenen adreslerindeki arama / el koyma işlemlerinin icrasından sonra yaş durumları göz önüne alınarak gözaltına alınmaksızın 3 gün içerisinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat etmelerinin kendilerine tebliğine karar verilmiştir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den son dakika uyarısı! İstanbul, İzmir ve Ankara...