Türkiye (Son Dakika)Diziden etkilendi, çocuğuna ismini verdi... Diyarbakırlı Ragnar!

Diziden etkilendi, çocuğuna ismini verdi... Diyarbakırlı Ragnar!

Diziden etkilendi, çocuğuna ismini verdi... Diyarbakırlı Ragnar!

Diyarbakır'da yeni doğan oğluna 'Vikingler' dizisinde işlenen efsane Viking Kralı Ragnar Lothbrok'un ismini veren 34 yaşındaki Güven Aslan, "Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. İzlerken de hayal ediyordum; acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı" dedi.

Diyarbakır'da yaşayan Güven ve Sibel (26) Aslan çifti geçtiğimiz hafta erkek çocuklarını kucaklarına aldı. Baba Aslan, bebeğin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendikten sonra oğluna, dizisini izlediği ve çok etkilendiği efsane Viking Kralı Ragnar Lothbrok'un ismini koydu.

Diziyi çok sevdiğini ve başkarakter Ragnar Lothbrok'un gerçek hayatının kendisini etkilediğini belirten Arslan, bu durumda çok mutlu olduğunu söyledi.

"İZLERKEN HAYAL EDİYORDUM"

Güven Arslan, "Eskiden beri Viking filmlerini, çizgi filmlerini izliyordum. Çok hoşuma gidiyordu. Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. Harikaydı, çok beğenmiştim. Aynı zamanda çok yakışıklıydı. İzlerken de hayal ediyordum. 'Acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı' diye düşünüyordum. Ağabeyim ile isim konusunu konuşuyorduk. Ragnar'a müsaade edilse ismini 'Ragnar' bırakabileceğimi söyledim, o da olabileceğini belirtti. Daha sonra ağabeyimin nüfus memuru olan bir arkadaşını aradım. O da 'W, X ve Q' harfi olmadığı sürece sıkıntı olmayacağını söyledi. Bu haberi alınca çok sevindim" dedi.

Diziden etkilendi, çocuğuna ismini verdi... Diyarbakırlı Ragnar

'NORVEÇ'TE RAGNAR İSMİ ÇOK POPÜLER'

Nüfus Müdürlüğü dönüşü eşinin bu duruma inanmadığını ifade eden Arslan, "Şok oldu. Geçici kimliği gösterince inandı ama kendisinin çocuğa 'Rüzgar' diye sesleneceğini söyledi. Hatta büyük kızım da annesinin etkisiyle 'Rüzgar' diyor. Ragnar, gerçek bir karakter. İki eşi olmuş, ilk eşi Lagerta. O da Ragnar gibi büyük bir savaşçı. En büyük kadın savaşçılardan biriymiş. Norveç'te Ragnar ismi çok popüler. Ama herkese bu isim verilmiyormuş. Devletten izin alınması gerekiyormuş. Bir Viking hayranıydım. Viking ailesi olarak Türkiye'de bir ilk olduğumu düşünüyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.

Diziden etkilendi, çocuğuna ismini verdi... Diyarbakırlı Ragnar

'BAŞTAN BERİ RÜZGAR İSMİNİ VERMEYİ DÜŞÜNÜYORDUK'

2’si kız 3 çocuk annesi Sibel Arslan da 'Ragnar' ismini ilk duyduğunda çok şaşırdığını belirterek, "Çünkü baştan beri 'Rüzgar' ismini düşünüyorduk. 'Rüzgar' demek istediğimi söyledim. Kimlikte görünce şok oldum. 'Sen çok sevdiğin için Ragnar olarak koyabilirsin' dedim. Diziyi ben de arada çocuklardan vakit kalınca eşimle izliyorum. Çok güzel bir dizi ama eşim hayranı olduğu için tekrar tekrar izliyor" ifadelerini kullandı.

Emrah KIZIL- Selim KAYA/DHA

SIRADAKİ HABER