Türkiye (Son Dakika) Dolandırıcılara kâğıt dolu torbayı balkondan attı, polis suçüstü yaptı

Dolandırıcılara kâğıt dolu torbayı balkondan attı, polis suçüstü yaptı

Dolandırıcılara kâğıt dolu torbayı balkondan attı, polis suçüstü yaptı

Kendisini polis olarak tanıdan dolandırıcı Ankara'da bir ev hanımından bankadaki bütün parasını çekmesini istedi. Karakola giden kadın, polisle öyle bir operasyona imza attı ki...

Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, benzerleri filmlerde görülen bir operasyonla Ankara’da aylardır aranan dolandırıcılardan birini suçüstü yakaladı.

KENDİSİNİ POLİS AMİRİ OLARAK TANITTI


Olay, 27 Nisan günü Keçiören’de yaşandı. Nilüfer Tokgöz’ü ev telefonundan arayan şebekenin elemanlarından Mehmet K. kendisini polis amiri olarak tanıttı. Nilüfer Tokgöz’e, “Kimlik bilginiz teröristlerce kullanıldı. Bankada para hareketleriniz oldu. Bankadaki tüm paranızı çekin. Biz teröristleri yakalayacağız. Paranızı çekin sonra eve gidip bizden haber bekleyin” dedi.

Panikleyen Nilüfer Tokgöz, bankaya giderek hesabındaki 21 bin 815 doları çekerek evine doğru yola çıktı. Tokgöz, karakola gitmeye ve olayı anlatmaya karar verdi; Altındağ Karakolu’na gitti. Tokgöz, kendisini arayan amiri sordu ve başından geçenleri anlattı. Polisler, Tokgöz’e, bir dolandırıcılık çetesinin kendisini aramış olabileceğini belirterek, arayan kişiye, “Eve gel parayı vereceğim” demesini tembihledi. Nilüfer Tokgöz, evine gitti.


BALKONDAN ATTI


Polisler, bu sırada evin çevresinde gerekli önlemleri aldı. Nilüfer Tokgöz, bir süre sonra yeniden arayan Mehmet K.’ya “Eve gel paraları balkondan aşağı atacağım” dedi. Mehmet K. bina girişine geldi. İkinci katta bulunan Nilüfer Tokgöz’den parayı atmasını istedi. Balkona çıkan Nilüfer Tokgöz, para süsü verilen kâğıtlarla dolu bir torbayı aşağıda bekleyen Mehmet K.’ya attı. Torbayı alan Mehmet K., olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından gözaltına alındı. Mehmet K.’nın, Halil K. adlı bir başka kişiyle beraber onlarca vatandaşı dolandırdığı belirlendi. Polis, diğer şüpheli Halil K.’nın peşine düştü. (Habertürk)

SIRADAKİ HABER