Türkiye (Son Dakika)Nazlı bebek de öldü!

Nazlı bebek de öldü!

Paylaş
Nazlı bebek de öldü!

2 aylık bebeğini sağlık ocağına götürürken boşandığı eşinin para karşılığında tuttuğu kiralık katil tarafından silahlı saldırıya uğrayan kadın can verirken son nefesine kadar bebeğini korumaya çalıştı. Ancak Nazlı bebeğin küçük bedeni yaşadığı vahşete dayanamadı

Kuzuculu Beldesi’nde dün sabah meydana gelen olayda, ilk eşinden şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldıktan sonra ikinci evliliğini yapan Fatma Mercan, kızı Nazlı’yı Kuzuculu Sağlık Ocağı’na götürürken kendini takip eden cinayet şüphelisi tarafından sığındığı bir evin kapısında kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü.

Haberin Devamı

Vücuduna 6 kurşun isabet eden kadının korumaya çalıştığı kucağındaki Nazlı bebeğin de başına bir kurşun isabet etti. Ağır yaralanan minik bebek, Dörtyol Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

NAZLI DA KURTARILAMADI

Nazlı bebeğin alnına isabet eden kurşunun başının arkasından çıktığı öğrenildi. Hayati tehlikesi bulunan bebek, ameliyat edildikten sonra Beyin Cerrahi Servisi'nde yoğun bakıma alındı. Ancak minik Nazlı, bugün sabah saatlerinde yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Minik bebeğin cenazesi, toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

İKİNCİ EŞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞLAR

Haberin Devamı

Fatma Mercan’ın ailesinin, kızlarının ikinci evlilik için kaçtığı Diyarbakırlı Fethi Mercan hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu, ancak akrabalarının araya girmesinin ardından şikayetin geri alındığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından da halen uyuşturucu suçundan tutuklu olan Fethi Mercan ile Fatma’nın evlendiği bildirildi.

KİRALIK KATİL Mİ?

Öte yandan Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından takibe alınan ve cinayet şüphelisi olduğu iddia edilen 1 kişi, kaçtığı Erzin ilçesi’nde yakalandı.

Adı açıklanmayan şüphelinin cinayeti itiraf ettiği, Fatma Mercan’ın kendi gibi Diyarbakırlı olan Nuri adlı eski eşi tarafından para karşılığında tutulduğunu söylediği ileri sürüldü.

Jandarma, kayıplara karışan ve soyadı henüz öğrenilemeyen eski koca Nuri’nin de arandığını bildirdi.

Sedat İSKENDEROĞLU- Mehmet EZER/DÖRTYOL (Hatay), (DHA)