Türkiye (Son Dakika) Olaylı düğün! Polise yumrukla saldırdılar

Olaylı düğün! Polise yumrukla saldırdılar

Olaylı düğün! Polise yumrukla saldırdılar

İstanbul Esenyurt’ta sokağı kapatarak düğün yapmak isteyen bir aile ile mahalle sakinleri arasında kavga çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Cep telefonuyla kaydedilen o anlarda iki kişinin polise yumruk atarak saldırdığı görülüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fatih Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde iddiaya göre, bir grup sokakta düzenleyecekleri düğün için yolu kapatmak istedi. Sokakta evleri bulunanlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polisler, 'sokağı kapatarak düğün yapılamayacağı' yönünde uyarıda bulundu. Yapılan ikazlara aldırış etmeyenler, polis ekipleri ile tartışmaya başladı.

Esenyurt’ta vatandaşların olaylı düğünü Esenyurt’ta düğün için yolu kapatan bir grup ile polis arasında tartışma çıktı. Tartışmada vatandaşlar polise saldırınca ekipler, kalabalığı havaya ateş ederek dağıtmaya çalıştı. Bir süre sonra ikna edilerek dağılan grup ekipler gidince tekrar geri gelerek düğünlerine kaldığı yerden devam etti.

Bir süre sonra tartışma yerini arbedeye bıraktı. Arbede sırasında gruptan 2 kişi, polise yumruk attı. Bunun üzerine ekipler, grubu dağıtmak için biber gazı kullandı ve havaya ateş etti. Olay yerine gelen takviye polis ekiplerine rağmen bir süre daha devam eden arbede, güçlükle yatıştırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YAŞANAN GERGİNLİK KAMERADA

Sokakta, grup ile polis arasında yaşanan gerginlik çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, tartışma sırasında 2 kişinin polis memuruna yumruk atması, polisin havaya ateş ettiği, bu sırada bir kişinin yerde yattığı ve bazı kişilerin polise sandalye fırlattığı anlar yer alıyor.

SIRADAKİ HABER