Türkiye (Son Dakika) Şok görüntüler! Hemşire ve hasta bakıcılar yoğun bakımda halay çekiyor

Şok görüntüler! Hemşire ve hasta bakıcılar yoğun bakımda halay çekiyor

Paylaş
Şok görüntüler! Hemşire ve hasta bakıcılar yoğun bakımda halay çekiyor

Antalya'da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde, hemşire ve hasta bakıcıların halay çekip göbek attığı görüntüler 4 yıl sonra ortaya çıktı. Aşağıda izleyeceğiniz görüntülerde yer alan personelin, olay tarihinden kısa süre sonra işten çıkarıldığı belirtildi. Hastalar can derdindeyken, yaşamları kendilerine emanet edilen kişilerin önünde keyifle halay çeken personelin videosu şok yarattı

Antalya'nın Kepez ilçesindeki özel hastanenin eski bir çalışanı tarafından paylaşılan görüntüler (aşağıda), yoğun bakım ünitelerinde çekildi. 23 Aralık 2013 günü çekilen görüntülerden ilkinde, ameliyat önlüklü hemşire ve hasta bakıcılar yoğun bakım ünitesinde önce halay çekiyor, ardından göbek atıyor.


'YERİNDE DURMUYOR Kİ, SALLA'


Hastabakıcı ve hemşirelerin kendi aralarında "Yerinde durmuyor ki, salla", "Bakım mı yapıyor, oyun mu oynuyor belli değil", "Yavaş yavaş, kamera bozuluyor, hızlı gitme", "Sen oynamasını bir öğren" sözleri de görüntülere yansıyor.
KAHKAHALAR ATILIRKEN HASTAYA MÜDAHALE EDİLİYOR


İkinci görüntülerde ise yoğun bakım ünitesinde masada oturan ve önünde yiyecek bulunan bir personel kamera kendisine döndüğü anda kahkaha atıyor. Göbek atan diğer personel ise bir taraftan kahkaha atarken, diğer yandan hastaya müdahale ediyor.


'İŞLERİNE DERHAL SON VERİLDİ'


Hastane sahibi Hüseyin Sarı, olayın yaşandığı tarihten kısa süre sonra görüntülerin kendisine ulaştığını ve bu kişilerin işine derhal son vererek, konuyu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdiklerini söyledi. Antalya'da bünyelerinde bulunan hastanalerde 580 personel çalıştığını belirten Sarı, bölgenin en donanımlı yoğun bakım ünitesine sahip olduklarını, bu tarz görüntülere asla taviz vermeyeceklerini vurguladı.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...
Süleyman EKİN / ANTALYA (DHA)

Haberin Devamı