Türkiye (Son Dakika)Tatlıses'e büyük şok

Tatlıses'e büyük şok

Paylaş
Tatlıses'e büyük şok

Şanlıurfa'da türkücü İbrahim Tatlıses'in akrabası olan Rızvan Rızvanoğlu ile birlikte yaşadığı Fahriye Arslan evlerinde tabancayla öldürülmüş olarak bulundu

Şanlıurfa'da, türkücü İbrahim Tatlıses’in akrabası olan Organize Besi Sanayi Bölgesi Başkanı 80 yaşındaki Rızvan Rızvanoğlu evinde ağır yaralı, birlikte yaşadığı 35 yaşındaki Fahriye Arslan ise ölü bulundu. Göğüslerinden birer kurşunla vurulan çiftten Rızvan Rızvanoğlu da hastanede yaşamını yitirirken, evde altın kaplama tabanca bulundu. Polis, çiftten birinin geçirdiği cinnet sonrası önce karşısındakini vurup, ardından intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Olay, sabah saatlerinde İmam Bakır Mahallesi 684’üncü Sokak’ta bulunan Rızvan Rızvanoğlu’na ait tripleks evde meydana geldi. Saat 08.30’da 155 Polis İmdat hattını arayanlar, Rızvanoğlu ailesinin bulunduğu evden 2 el silah sesi duyduklarını söyledi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, tripleks evde Rızvanoğlu’nu ağır yaralı halde bulurken, birlikte yaşadığı Fahriye Arslan’ın ise cesedini buldu. Rızvanoğlu için sağlık ekiplerinden yardım istenirken, olay sırasında evde uyudukları anlaşılan Rızvanoğlu’nun 3 torunu polis merkezine götürüldü.

KURTARILAMADI

Ambulans ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürülen Rızvanoğlu, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Göğsünden tek mermi ile vurulan Rızvanoğlu’nun cesedi otopsi için hastane morguna konulurken, olayı duyan yakınları da hastaneye akın etti. Ölüm haberi ile yıkılan yakınları morg önünde sinir krizleri geçirdi.

EVİN ÖNÜNDE AĞITLAR YAKILDI

Rızvanoğlu ile Arslan’ın vurulduğu evde polisin incelemesi yaklaşık 3 saat sürdü. Evde bulunan küçük çocukların ifadesinde, silah sesi duyduktan sonra odalarından çıktıkları, Rızvanoğlu ile Arslan’ı kanlar içerisinde görünce durumu yakınlarına ve polise bildirdiklerini söyledikleri belirtildi. Polisin olay yeri inceleme çalışması sırasında, olayı haber alan Rızvanoğlu ailesinin fertleri de eve akın etti. Evin önünde kadınlar ağıtlar yakıp ağlarken, güvenlik şeridi çekilen eve girmeye çalışanlar da polis tarafından engellendi.

CİNNET İHTİMALİ AĞIR BASIYOR

Evde uzun süre inceleme yapan polis, Rızvanoğlu ile Arslan’ın yakın mesafeden göğüslerine sıkılan birer kurşun ile yaşamlarını yitirdiğini saptadı. Yapılan çalışmalarda olayın cinayet olma ihtimalinin zayıf olduğunu belirleyen polisler, Rızvanoğlu ile Arslan’ın bir anlık cinnet sonrası yaşamlarını yitirme olasılığının üzerinde duruyor. Polisler, sabah saatlerinde çiftten birinin önce karşısındakini öldürüp, ardından intihar ettiğini düşünüyor. Olay yerinde yapılan inceleme sonrası polis, 2 kişinin ölümüne yol açan Rızvanoğlu’na ait ruhsatlı altın kaplama tabancaya da el koydu.

7’İNCİ EŞİ İDDİASI

Türkücü İbrahim Tatlıses’in akrabası olan Organize Besi Sanayi Bölgesi Başkanı Rızvan Rızvanoğlu’nun, Fahriye Arslan ile 6 ay önce birlikte yaşamaya başladığı belirtildi. Bazı yakınları olayda yaşamını yitiren Fahriye Arslan’ın 80 yaşındaki Rızvanoğlu’nun 7’inci eşi olduğunu ileri sürdü.

Olay yerinde yapılan incelemenin tamamlanmasının ardından Fahriye Arslan’ın cesedi de otopsi için Rızvanoğlu’nun bulunduğu Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

KADIN VURUP, İNTİHAR ETTİ İDDİASI

Şanlıurfa’da sabah saatlerinde tripleks evde ağır yaralı olarak bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rızvan Rızvanoğlu ile birlikte yaşadığı Fahriye Arslan’ın cesetleri toprağa verildi. Polisin olay yeri incelemesi ve elde ettiği bulgularda ise, Fahriye Arslan’ın, Rızvanoğlu’nu vurduktan sonra intihar ettiği ileri sürüldü.

Sabah saatlerinde yaşanan olayın ardından olayı çok yönlü soruşturan polis, Rızvanoğlu ailesinin fertleri ile komşularının ifadesine başvurdu. Komşuları ve yakınları çiftin herhangi bir sorunu bulunmadığını söyledikleri öğrenildi. Polisin incelemesi ve yaşamını yitirenlerden aldığı parmak izlerinden olayın şekline ilişkin bulgulara ulaştığı kaydedildi.

Olay yerinde yaşamını yitiren Fahriye Arslan’ın cesedinin yanında tabanca bulunduğu ve tabancanın da Arslan tarafından ateşlendiğinin belirlendiği iddia edildi. Polis, olası bir tartışma veya cinnet anının ardından Arslan’ın önce Rızvanoğlu’na ateş ettiği, ardından aynı tabancayla kalbine ateş ederek yaşamına son verdiğini tahmin ediyor. Farklı tüm olasılıkları da değerlendiren polis, soruşturmasını çok yönlü sürdürüyor.


Hasan KIRMIZITAŞ/ŞANLIURFA, (DHA)

Haberin Devamı