Son dönemin en çok talep edilen estetik uygulaması

Miranda Kerr, Harry Styles, Ariana Grande… Dünyaca ünlü bu isimlerin ortak özelliği onları oldukça sevimli ve çekici gösteren gamzelere sahip olmaları… Gamzelerin doğuştan geldiği bilinse de son dönemde pek çok kişi doğal yüz özelliklerini değiştirmek ve gamze sahibi olmak için bıçak altına yatıyor.    

26 Temmuz 2017, Çarşamba 16:29
A A

Son dönemde özellikle milenyum kuşağı arasında hızlı yükselen bir estetik trendi var…    

Özellikle Ariana Grande ve Harry Styles gibi gençlerin hayranı olduğu yıldızların sahip olduğu gamzelere sahip olmak için gamze estetiği yaptırılıyor.  

Gamzelerin doğuştan geldiği bilinse de, artık yarım saatten az sürede doktorunuz yanağınızda size gamzeli bir görünüm verecek delikler oluşturabiliyor.    

Uzmanlar son yıllarda gamze estetiği yaptırmak isteyenlerin sayısının neredeyse üçe katlandığını söylüyor.  

Bu estetiğin bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebinin de kısa sürede ve genel anesteziye gerek kalmadan yapılmasından kaynaklandığını belirtiliyor.  

Sahte gamzeler yaratmak için hastanın ağzının içerisinde bir kesik açılarak yanak kasında bir miktar doku çıkarılarak işlem yapılıyor.  

Gamze estetiği yanakta iki şekilde oluşturuluyor. Kişinin isteklerine ve yüzünün elverişli olmasına bağlı olarak, isterse sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor.  

Bu işlemin ardından gülümsediğinizde gamzeniz oluyor. Ancak bu gamzeler yüzde yalnızca geçici bir süre kalıyor, bu yüzden bir süre sonra bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor.  

Erkekler arasındaysa çene gamzesi estetiği yaygın olarak uygulanıyor. The Independent gazetesine göre gamze estetiğinin fiyatlarıysa zorluk derecesine göre 800 dolar ile 2 bin 500 dolar arasında değişiyor.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.