Son mesajı 'kadına şiddete hayır' oldu

Son mesajı 'kadına şiddete hayır' oldu

Antalya'da tartıştığı erkek arkadaşının aracından inmek isterken otomobilin altında kalarak hayatını kaybeden genç kızın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki kapak fotoğrafında "Kadına Şiddete Hayır" paylaşımında bulunduğu öğrenildi

20 Şubat 2015, Cuma 16:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkek arkadaşının kullandığı otomobilin altına kalarak hayatını kaybeden Hüsne Aslan’ın sosyal paylaşım sitesi twitter adresindeki kapak fotoğrafını, siyah bir zemin üzerinde kırmızı bir elin bulunduğu "Kadına Şiddete Hayır" yazılı fotoğraf olarak belirlediği öğrenildi. Hüsne Aslan’ın paylaştığı 24 Kasım’daki son tweet’inde ise dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle bilinen Amerikalı Dr. Martin Martin Luther King’in "Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi öleceğiz" sözünü paylaştığı görüldü.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay önceki gün gece yarısı meydana gelmişti. İddiaya göre, Antalya’da garsonluk yapan 23 yaşındaki Hüsne Aslan, kız kardeşi Cennet A., (19) ve erkek arkadaşı Şahin K. ile birlikte Kaleiçi’nde bulunan bir türkü evine eğlenmeye gitmişti. Şahin Koçar, iddiaya göre bar çıkışında Hüsne Aslan ve kız kardeşini eve götürmeyip başka bir yere gitmeyi teklif etmiş, kız kardeşler ise buna karşı çıkarak Şahin Koçar’dan kendilerini evlerine bırakmasını istemişti.

Bunun üzerine Şahin Koçar ile Hüsne Aslan araç içinde tartışmaya başlamış, Şahin Koçar, arabanın içinde Hüsne Aslan’ı darp etmeye başlamıştı. Aracın arka koltuğunda bulunan Cennet A., araçtan kendini atarak çevredekilerden yardım istemiş, ön koltukta bulunan Hüsne Aslan da kardeşinin ardından arabadan inmek için ayaklarını dışarı çıkarmıştı. Araç içerisinde bulunan çantasını almak isteyen otomobilin ön koltuğuna doğru eğilen genç kızın saçlarından tutan Şahin Koçar, aracı hareket ettirmişti.

ARACIN TEKERLERĞİ BAŞINI EZMİŞTİ

Otomobiliyle genç kızı yaklaşık 25-50 metre kadar sürüklediği iddia edilen Şahin Koçar, daha sonra Hüsne Aslan’ı dışarı iterek uzaklaşmıştı. Bu sırada Şahin Koçar’ın kullandığı otomobil, yere düşen Hüsne Aslan’ın üzerinden geçmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayrampaşa'da otogarda yangın