Sönük saçlar nasıl hacimli hale getirilir?

Havalı görünmenin en kestirme yolu hacimli saçlardır. Sönük ve ince teli saçların ise hacimli görünmesi pek mümkün değildir. Peki sönük salar nasıl hacimli hale getirilir? Doğru ürünlerle saçlarınızı daha hacimli hale getirmeniz mümkün. Tek tek yollarını anlattık.

21 Nisan 2021, Çarşamba 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Omuz hizasında kesim

Omuz hizasında kesim

Saçlar uzadıkça elektriklenir ve kabarır. Bu da saçınızın sağlıksız bir görünümde olmasına neden olur. Saç kısaldıkça hacmi artar ve parlar. Omuz hizasında saçlarla daha volümlü bir görünüm yakalayabilirsiniz. v

Katlı modeller kullanın

Katlı modeller kullanın

İnce telli saçlarınıza uygun bakım yapmakla birlikte saç modelinizin kesimi de önemlidir. Katlı, omuzlarda biten saç modelleriyle daha volümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Kısa ve küt kesimler de ince telli saçların daha hacimli görünmesini sağlar. Unutmadan; saçınızı ayırdığınız yönü değiştirmek de etkili bir yöntem olabilir.


Saç kremi ve şampuan sıralamasını değiştirin

Saç kremi ve şampuan sıralamasını değiştirin

Ne yazık ki saçlara bakım yapan ve karışık saçları açan saç kremleri, tutamları ağırlaştırarak sönük bir görünüme neden olabilir, özellikle ince telli saçlarda! Bu durumun önüne geçmek için şampuan ve saç kremi ikilisinin uygulama sırasını değiştirin. Önce kremi uygyulayarak saçlarınızı açın ve yumuşatın, ardından şampuanla kremin ağırlaştırıcı sonucunu yumuşatın.


Saçı ayırdığınız yönü değiştirin

Saçı ayırdığınız yönü değiştirin

Her zaman aynı modeli verdiğiniz saçlar bu ayrıma alışarak sönükleşir. Saçlarınızın alışık olmadığı bir yerden ayrım vererek tutamların eğildiği yöne karşı çıkın ve bu farklılıktan olan hacimli saç modelinize merhaba deyin.


 Çok sıcak sudan kaçının

Çok sıcak sudan kaçının

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su, saç dipleri ve gövdesi üzerinde yer alan doğal yağ asitlerini eritir. Aynı zamanda saç telinin dış katmanlarındaki pul dokuya zarar verip korumasız kalmasına neden olur. Saç diplerindeki doğal yağ, saçı tararken tüm saç tellerine dağılır, koruma ve parlaklık sağlar. Saçınızın doğal yapısını ve işleyişini bozmayın, saçlarınızı mutlaka ılık suyla yıkayın! Saçlarınızı yıkadıktan sonra uçlarındaki ıslaklığı elinizle sıkarak alın ve havluyla sarın.


Fön kullanmayın

Fön kullanmayın

Saçlarınızı şekillendirirken dümdüz şekilde başınıza yapıştırmayın. Bu saçları daha sönük ve cansız gösterir. Saçlarınızı kıvırcık ya da dalgalı denemelisiniz. Dalgalı saç düz saça göre her zaman daha hacimlidir.

Ombreye güvenin

Ombreye güvenin

Kıyafetlerinizde kullandığınız renkler nasıl sizi daha zayıf veya kilolu gösteriyorsa saçlarda da aynı durum geçerli. Tek renk ve özellikle koyu tonlu saçlar daha 'ince' göründüğünden doğal bir ombreyle saçınıza renk katarak dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.


 Saçlarınızı arkaya doğru tarayın

Saçlarınızı arkaya doğru tarayın

Saça hacim sağlayan şampuanları ve saç kremlerini kullanın. Piyasada hacimli saçlar için bu ürünler bulunmaktadır. Saçlarınızı ayırmak yerine arkaya doğru tarayın. Ayrımsız saç daha hacimli görünecektir. 

 Saçlarınızı baş aşağı kurutun

Saçlarınızı baş aşağı kurutun

Sönük saçlarının daha dolgun görünmesi için banyodan sonra kuruturken baş aşağı şekilde kurutmayı deneyebilirsiniz. Saçlarınızı bu şekilde daha kabarık görünebilir.


Şekillendirme ürünlerini abartmayın

Şekillendirme ürünlerini abartmayın

Jöle, wax gibi şekillendirici ürünleri kullanırken fazla miktarlardan kaçınmalısın çünkü bu ürünler saçlarında kalıntı bırakabilir, saçlarının ağırlaşıp sönük görünmesine neden olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivilce tedavi eden en iyi 9 madde