Sosyal medyada ilişki yaşamanın "görgü kuralları" yayınlandı

İlişkilerini sosyal medya üzerinde yaşamayı seven çiftler için küresel çapta kabul gören görgü kuralları olacağı hiç aklınıza gelir miydi? İletişim olduğu her yerde olduğu gibi sosyal medyanın da görgü kuralları var. The Guardian'da yayınlanan bir makale ilişkilerini sosyal medyada bağıra bağıra yaşamayı seven kişiler için görgü kurallarını anlatıyor.

09 Haziran 2021, Çarşamba 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlk kural: Partnerinizi buna zorlamayın.

İlk kural: Partnerinizi buna zorlamayın.

Sosyal medyada ilişki görgü kurallarının ilk maddesi, ilişkinizi sosyal medya üzerinden gözler önünde sermek istiyorsanız, bunun için partnerinizin de rızası olması gerektiğini belirtiyor.

Siz ya da partnerini ilişkisini paylaşmayı sevmiyor ya da bundan rahatsız oluyorsa, paylaşım yapmanız kabalıktır. Böyle durumlarda özel hayatınızın özel kalmasına izin verin, ve üzülmeyin çevrimiçi arkadaşlarınızın çoğu ilişkinizde neler olduğuyla gerçekten ilgilenmiyor.


Sosyal medya üzerinde kavga etmek kabalık

Sosyal medya üzerinde kavga etmek kabalık

Partneriniz veya arkadaşlarınızla çevrimiçi kavga etmek doğru bir yol değil. Tüm kavgalarınızı ve laf atışmalarınızı çevrimdışı halledin. Takipçileriniz ve arkadaşlarınız kimin haklı kimin haksız olduğuyla gerçekten ilgilenmiyor, sadece eğlenmek istiyorlar.

Çatışmalarınızı yüz yüze çözün ve bunları sosyal medyaya taşımayın. Fiziksel olarak görebileceğiniz ve doğrudan konuşabileceğiniz iletişim şeklinin ilişkiniz için en iyisi olduğunu unutmayın

Eski sevgililer dışarı

Eski sevgililer dışarı

Eski sevgilinle devam eden ortak sorumlulukları paylaşmadığın sürece, onunla çevrimiçi ortamda gereksiz konuşmalar yapmana gerek yok. Özellikle eski sevgilinin paylaşımlarına yoruım yapmak ya da ondan yorum almak partneriniz kendini güvensiz hissetmesine neden olabilir.

Gönderilerinin altına cinsel veya müstehcen yorumlar bırakmak gibi bazı eylemler, partnerinize ve özel yaşamınıza saygı duymadığınızı gösterir. 

Cinselliğiniz size özel kalmalı

Cinselliğiniz size özel kalmalı

İlişkinizin size özel yanları, onu daha değerli kılan anlardan oluşur. Sosyal medyada ilişki yaşamanın görgü kurallarına göre sevgilinize olan cinsel arzularınızı sosyal medya üzerinden paylaşmak kabalık sayılıyor.

Partnerinize olan özleminizi sadece onun bilmesi yeterli değil mi?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadın ve erkek arasındaki şaşırtıcı bilimsel farklılıklar