Sözleşmeli öğretmen başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav yerleri ne zaman belli olur?

Sözleşmeli öğretmen başvuruları 19 Kasım günü başladı ve bugün son gün! Başvurularını tamamlayan on binlerce öğretmen adayı şimdi "Sözleşmeli öğretmen sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav ne zaman?" sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar...

23 Kasım 2018, Cuma 13:48
A A
Sözleşmeli öğretmen başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav yerleri ne zaman belli olur?

Milli Eğitim Bakanlığı, 16 Kasım'da Sözleşmeli öğretmen atama taban puanları ve kontenjan listesini açıkladı! Aradan 3 gün geçti ve başvurular başladı. Bugünse başvuruların sonu... Öğretmen adayları şimdi "Sözleşmeli öğretmen sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav ne zaman?" sorusunu soruyor.

SINAV YERLERİ NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular 19-23 Kasım’da alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 3 Aralık’ta ilan edilecek. Sözlü sınavlar 10-31 Aralık’ta yapılacak. Sonuçların ilanı 15 Ocak, tercihlerin alınması 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında olacak.

SÖZLÜ SINAV

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar, eğitim bilimleri ve genel kültür, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınava alınacak adaylar http://mebbis.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden duyurulacaktır. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.