Spor Gündeme Aziz Yıldırım bombası düştü

Gündeme Aziz Yıldırım bombası düştü

Gündeme Aziz Yıldırım bombası düştü

'Aziz Yıldırım tahliye oluyor' iddiaları sosyal paylaşım sitelerinde büyük heyecana neden oldu

Bu iddia üzerine telefonla görüştüğümüz Aziz Yıldırım'ın Avukatı Faik Işık "Şu anda kesin bir şey yok" dedi.

Henüz Türkiye'de yayın hayatına başlamamış olan El Cezire Türk Kanalı'nın çalışanlarının Twitter'dan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tahliye kararı verildiğine ilişkin iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuşan Aziz Yıldırım'ın avukatlarından Faik Işık, "Biz Pazartesi günü 'Kanun Yararına Bozma' maddesinin Aziz Bey'e uygulanması için dilekçe verdik. Bakanlık da bizden dosyayı istemişti. Bugünlerde olumlu ya da olumsuz bir karar bekliyoruz. Ancak şu anda kesin bir şey yok. Burada en önemli olay Bakanlık bizden dosyayı istedi. Kararın çıkması da mahkeme zamanına kalmaz. Biz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yapacağız. Yeter artık biz çok yorulduk. Türkiye'de savunmayı bitirdiler. Tahliye kararı çıkmazsa Aziz Yıldırım Türkiye'nin 'insan hakları sorunu' olacak. Biz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvururken de Özel Yetkili Mahkemeler'in nasıl çalıştığını da anlatacağız. Türkiye'nin en büyük sorunu şu: Burada adalet yok. Yeter artık" dedi.

Aynı zamanda Yıldırım'ın avukatlarının İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne de başvuruda bulunduğu mahkeme heyetinin şu sıralar bu dosyayı görüştüğü öğrenildi.

Haberin yayıldığı sıralarda borsada işlem gören Fenerbahçe hisseleri ise bu gelişmelerden etkilenmedi ve spekülatif hareket gözlemlenmedi.

TAHLİYE İDDİASI SOSYAL MEDYAYI KARIŞTIRDI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliye haberleri sosyal medyayı karıştırdı.

İŞTE ATILAN TWEETLER

*Futbol teröründen sonra Aziz Yıldırım'ın serbest bırakıldığına dair yalan haberle birileri Fenerbahçe üzerinden kaos oyununa devam ediyor.
*Başbakanı cepten aradım Aziz Yıldırım bu hafta filan tahliye olucakmış
*son dakika; Metris'in kapısı açıldı,heyecanlı bekleyiş sürüyor.izdiham var.herkes aziz yıldırım'ı bekliyor.
*Münir Özkul öldü haberleri OUT, Aziz Yıldırım tahliye haberleri IN
*Oğlum sizde her 16 mayısta yeni bir olay çıkarıyorsunuz şimdide aziz yıldırım çıktı diye seviniyorsunuz avukatlar doğrulamadı diyor insanlar
*Aziz Yıldırım haberi ile bir kez daha tatbik edildi ki, Allah kimseyi Twitter'ın diline düşürmesin. Herkes tweetlerken 2 kere düşünsün
*Haftada bir ölmemiş birini öldüren twitter şimdi de Aziz Yıldırım'ı tahliye etmiş. Bir deli twitter alemine bir twit atmış kimse düzeltememiş
*Çağlayan Adliyesi'nden bildiriyorum. Aziz Yıldırım serbest.
*Aziz Yıldırım bırakıldı haberini kim verdi, El Cezire. El cezire kimin videolarını yayınlar ? ElKaide. fb'liler uyanın.
*Aziz Yıldırım tahliye falan olmamış. Kalkın beyler yalan habermiş..
*Son günlerde prim yapan konulardan biride Fenerbahçe oldu.Kimi düğününe bahane etti kimi Aziz Yıldırım tahliye oldu dedi.Hiçbiri doğru değil

hurriyet.com.tr

SIRADAKİ HABER