Spor Süper Lig'de fikstür kaydırıldı

Süper Lig'de fikstür kaydırıldı

Paylaş
Süper Lig'de fikstür kaydırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 7 Nisan'da oynanacak Turkcell Süper Kupa finalinden dolayı 32. hafta fikstürünün ileri bir tarihte oynanacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa maçının 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacağını açıklamıştı. Bu kararın ardından Süper Lig'de 5, 6, 7 ve 8 Nisan tarihlerinde oynanması planlanan 32'nci hafta maçlarının ve kalan diğer haftaların birer hafta kayrıldığı belirtildi. Yeni takvimin ardından Süper Lig'de 2023-24 sezonu 26 Mayıs'ta sona erecek. Öte yandan kulüplerin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı futbolcuların finalde oynatabilmelerine karar verildi.

Haberin Devamı

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"7 Nisan 2024 tarihinde oynanmasına karar verilen Turkcell Süper Kupa müsabakası nedeniyle;

Trendyol Süper Lig'in 5, 6, 7 ve 8 Nisan tarihlerinde oynanması planlanan 32. haftadan itibaren birer hafta kaydırılarak 26 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmasına, Turkcell Süper Kupa müsabakasında takvim değişikliği nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 18. maddesinin bu maçta uygulanmamasına ve kulüplerin transfer ettiği futbolcuları finalde oynatabilmelerine karar verilmiştir."