Sporda icra cinneti

Müteahhit Yakup Yetimoğlu, Ümraniye'de işlettiği spor kompleksine icra gelince çılgına döndü

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

KULÜP BAŞKANIYLA DAVALIK

Müteahhit Yakup Yetimoğlu 3 yıl önce İstanbul Ümraniye’deki Çakmak Spor Kompleksi’nin işletmesini 12 yıllığına aldı. Çakmak Spor Kulübü’ne 2 yıl banka kanalıyla ayda 8 bin TL ödedi. Daha sonra Çakmak Spor Kulübü Başkanı Seyfullah Aslantürk aylık ödemeyi bankadan değil, elden isteyince aralarında tartışma çıktı ve olay mahkemelik oldu.

POLİSİN BÜYÜK HATASI

Müteahhidin yapmadığı ödemeler için spor kompeksine dün icra geldi. Müteahhit icra ekibini görünce futbol sahasına çektiği cipinin üstüne çıkıp, elindeki benzinle kendini yakmak istedi. Olay yerine gelen polis, müteahhidi ikna edemedi. Bunun üzerine polis büyük hata yaparak oğlu Abdulkadir’i (10) ikna etmesi için müteahhidin yanına götürdü.

KIZINI BIRAKIP KOŞTU

Müteahhit cipin üzerine çektiği oğlunu da yakacağı tehdidini savurdu. Sonra oğlunu bıraktı. Müteahhit 3.5 saat sonra elindeki benzin bidonuyla sahaya yaklaşan avukatının otomobiline koştu. Bu sırada kendisini izleyen kızı Berna’yı rehin aldı. Kargaşa sırasında kızını bırakıp otomobille evine kaçan müteahhiti polis gözaltına aldı.

Ömer ERDEM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.