Stor perde nasıl temizlenir? Zebra perde nasıl yıkanır?

Ev dekorasyonu konusunda her geçen yıl farklı tasarımlar ve ürünler gündeme gelmektedir. Son dönemin gözdesi stor ve zebra perdeleri yıkamak bazen sorun olabilir. İşte yardımcı olacak ipuçları / ÖZEL

17 Kasım 2021, Çarşamba 16:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pencerelerinizi mükemmel yeni nesil mekanizmalı, stor veya zebra perdelerle süslemeyi seçtiniz 

Stor perdeler çok yönlü ve pratik pencere süsleridir, ancak bir evdeki diğer her şey gibi zamanla toz ve kir biriktirebilirler.


Panjurları tamamen açık olacak şekilde aşağı çekin. Panjurlarınızın ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak, tüm malzeme alanına erişebildiğinizden emin olmak için normalde yaptığınız noktayı aşmanız gerekebilir.

Panjurlarınızın odaya düzenli olarak maruz kalan bölümünü temizlemek isteyebilirsiniz, ancak bunu yaparsanız, zamanla panjurların rengini kaybetme riskini alırsınız.


Toz ve kiri iyice temizlemek için elektrikli süpürgenizin fırça aletini kullanın. Elektrikli süpürgenizi prize takın ve fırça aletini kullanıma hazır olacak şekilde takın. Ardından, elektrikli süpürgeyi açın ve üstten panjurlarınızı temizlemeye başlayın

Stor perdeler bazen çok fazla kir, toz ve hatta küçük böcekler toplayabilir! Hangi kalıntıları temizlemek için önce onları vakumlamak, silme işlemini tamamlamak için çok daha hızlı hale getirir.


Bir süngeri veya temiz bulaşık bezini sabunlu suda ıslatın ve sıkın. 

Süngerinizi veya havlunuzu tamamen suya batırın ve sabunlu karışımı mümkün olduğunca fazla emmesi için ıslatın ve ardından fazla su damlamaması için sıkın. 

Süngeriniz veya havlunuz çok nemliyse, temizlerken panjurlarınızdan damlar ve bu da zemini nemli hale getirebilir.Bir süngeri veya temiz bulaşık bezini sabunlu suda ıslatın ve sıkın. 

Süngerinizi veya havlunuzu tamamen suya batırın ve sabunlu karışımı mümkün olduğunca fazla emmesi için ıslatın ve ardından fazla su damlamaması için sıkın. 

Süngeriniz veya havlunuz çok nemliyse, temizlerken panjurlarınızdan damlar ve bu da zemini nemli hale getirebilir.


Stor perdeleri, yukarıdan başlayıp aşağıya doğru ilerleyerek silin. 

Pardeleri silmek için bir tarafından tamamen karşı tarafa kadar silmek için ileri geri hareket kullanın ve dibe ulaşana kadar silmeye ve gölgeleri aşağı kaydırmaya devam edin. 

Herhangi bir büyük lekeyle karşılaşırsanız, o bölgeyi ovmak için biraz daha zaman harcayın.

Bu yöntem, vinilden sentetik karışımlara kadar her türlü malzemeden yapılmış jaluzilerde işe yarar.


Kolay çıkmayan zor lekeler için kumaş leke çıkarıcı kullanın. 

Kumaş leke çıkarma işlemini uygulamadan önce üreticinin talimatlarını okuyun ve ardından bu talimatları dikkatlice izleyin. 

Leke çıkarıcının jaluzilerinizin rengini bozacağından endişe ediyorsanız, önce normalde sarıldığı üst kısım gibi, jaluzilerin göze çarpmayan bir bölümünde denemeyi deneyin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buzdolabına sıcak gıda konur mu?