Su içmenin 'Ooho' dedirten yöntemi!

Her yıl dünya üzerinde milyarlarca plastik su şişesinin çöpe gittiğini ve bunların büyük bir çevre sorunu oluşturduğunu düşündüğünüzde, şimdi göreceğiniz yöntem, gezegenimiz için tam bir kurtarıcı olmaya aday görünüyor: Ooho...

15 Nisan 2014, Salı 13:56
A A

POSTA.COM.TR

İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan endüstriyel tasarım öğrencisi üç kafadarın geliştirdiği 'Ooho' adlı su kesecikleri, seri üretime geçmeleri halinde plastik su şişelerinin yerini alabilir.

İSTERSENİZ AĞZINIZA ATIP AFİYETLE YİYİN!


Kahverengi yosun ve kalsiyum klorürden yapılmış çifte zar tabakasından oluşan şeffaf keseciğin içine doldurulan su, kesede minik bir delik açılarak rahatça içilebiliyor. En önemlisi de, suyu tükettikten sonra, elinizde kalan keseciği de afiyetle yiyebilirsiniz. Yenilebilir özelliğinin yanı sıra bu torbacık, çevreye hiçbir zarar zarar vermeden toprakta kendi kendine çözülebiliyor.

İŞTE BÖYLE İÇİYORSUNUZ:

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer16679","16679","201404","16679-126787.jpg","1", "0","Su içmenin 'Ooho' dedirten yöntemi");Su kesesinin iki zar tabakasından oluşmasının sebebi tamamen hijyenik... Daha sağlıklı olması için, dış yüzeylere temas etmiş olması muhtemel ilk zarı soyup, ikinci zardan temiz temiz içebiliyorsunuz.

ÜÇÜNÜ BEŞİNİ DAHA BÜYÜK BİR KESEYE KOYABİLİRSİNİZ


'Fast Company' adlı firma tarafından geliştirilen su keseciklerinden daha fazla yanınıza almak istiyorsanız, bu kez daha kalın bir zar tabakasından yapılmış büyük bir kesenin içine daha fazla sayıda kesecik koyuyorsunuz ve istediğiniz kadar tüketebiliyorsunuz.

ÖDÜLLÜ TASARIM MİLANO'DA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

2014 yılı Lexus Tasarım Ödülü'nü alan Ooho'nun, yine bu yıl yapılacak Milano Tasarım Haftası'nda da görücüye çıkması bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.