Su seviyesi azalmıştı: Yeşilırmak'ta balıklar kıyıya vurdu

Yeşilırmak nehrinde çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Kışın kar, yaz ve sonbaharda da beklenen yağışların düşmemesi nedeniyle olağanüstü kuralık riski atında bulunan illerden biri olan Amasya'nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta su seviyesi önemli oranda azalmıştı. Hareketsiz ya da çırpınan balıkları kimi vatandaşlar avladı, kimileri ise yaşatmaya çalıştı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri, olayı aydınlatmak için inceleme başlattı.

10 Ocak 2021, Pazar 11:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kıyıya vuran balıkları topladılar

Kıyıya vuran balıkları topladılar

Merkeze bağlı Yazı Bağları Mahallesi civarında bugün sabah saatlerinden itibaren balıklar kıyıya vurdu. Bazı vatandaşlar balıkları tutmaya çalıştı. “Tuttuğunuz balıklar zehirliyse ne yapacaksınız?” sorusunu "Bir şey olmaz" diye yanıtlayan Murat Kalleci, birkaç gün suda bekletip öyle yiyeceğini söyledi.

Duruma üzülen mahalle sakinlerinden Murat Köse ise Çağlayan Köprüsü civarında kıyıya vuran balıkları suya sürüklemeye çalıştı. Balık ölümlerinin her yıl yaşandığını anlatan Mehmet Noyan da önlem alınmasını istedi.

İnceleme başlatıldı

İnceleme başlatıldı

Yürek burkan bu durumun araştırılması için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri tarafından alanda ölçüm yapıldığı ve incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Su seviyesi büyük oranda azalmıştı

Kışın kar, yaz ve sonbaharda da beklenen yağışların düşmemesi dolayısıyla olağanüstü kuralık riski atında bulunan illerden olan Amasya'nın şehrin ortasından geçen Yeşilırmak’ta su seviyesi önemli oranda azalmıştı. (İHA)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balon balığı nedir, yenir mi, zehirli mi? Balon balığı evde beslenir mi?