Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması

Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yapılacak yoğun denetimler için sahadan açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Bundan 3 ay öncesi ile karşılaşmayalım" ifadelerini kullandı. Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili de değerlendirmede bulundu.

06 Ağustos 2020, Perşembe 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İçişleri Bakanı Soylu, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla gerçekleştirilen Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Ankara Mamak’ta bir semt pazarındaki denetleme sırasında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ''Avrupa'da dünyada bunun ikinci dalgasının geldiği değerlendirmesi var. Aynı durumla bizle karşılaşmayalım. Bundan 3 ay öncesiyle karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım. Burada da görev hepimiz düşmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Vatandaşımıza buradan bir istihramımız var. Kendisi için hepimiz için bunu gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Herkes büyük bir gayret içerisinde. 2-3 ay öncesinde yaşadıklarımızla karşılaşmayalım. Kontrol kendimiz yapalım. Devlet olarak görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. 

Cumartesi ve pazar günü ekiplerimiz düğün ve nişanları denetleyecek.

Dünyada ikinci dalganın geldiği noktasında bir değerlendirme var. Aynı durumla biz de karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım.

Terör operasyonu yapmıyoruz. Hep beraber bilinçli olmayı ortaya koymaya çalışıyoruz. Vatandaşa tuzak kurup ceza verme anlayışı içinde değiliz.

Böyle bir şey söz konusu değil, gündemimizde de yok.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk, 'Okullar açılmalı mı?' sorusunda yanıt verdi