Super Bowl şampiyonu Kansas City Chiefs oldu

Bu yıl 54'üncüsü yapılan NFL (Amerikan Futbolu Ligi) finali Super Bowl 2020 şampiyonu Kansas City Chiefs odlu. İsmi Kansas City Chiefs olmasına rağmen bir Missouri takımı olan Chiefs, bu özelliğiyle Donald Trump'ın da hata yapmasına yol açtı.

03 Şubat 2020, Pazartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Super Bowl 2020 finalinde San Francisco 49ers'ı 31-20 yenerek tarihinde ikinci kez şampiyon oldu.

İlk yarısı berabere biten maçın ikinci yarısına hızlı başlayan 49ers, 20-10 önce geçmesine rağmen galip gelmeyi başaramadı.

Oyun kurucusu Patrick Mahomes ile sezon boyunca geriden gelerek maçları kazanmaya alışık olan Kansas City, son çeyrekteki etkili oyunuyla önce skoru 20-17'ye getirdi. Daha sonra sonra skoru 24-20 yaparak öne geçen Chiefs, maçın bitmesine yaklaşık iki dakika kala ise skoru 31-20'ye taşıyarak galibiyete ulaştı.

Shakira ve Jennifer Lopez beraber sahnedeydi

Bu senenin sahne şovu ise Latin rüzgarları esmesine neden oldu. Porto Riko asıllı ABD vatandaşı Jennifer Lopez ve Kolombiyalı Shakira'nın sahne aldığı devre arası gösterisi herkes tarafından büyük beğeni aldı.

Para su gibi aktı

Para su gibi aktı

Bu denli büyük bir gösterinin reklamları da hayli büyüktü. 60 saniyelik bir reklam için markalar en düşük 10 milyon dolar ödedi. 30 saniyelik reklamlar ise 5.6 milyon dolardı.

Kişi başı yapılan harcama da 69 dolar olarak hesaplandı.

Trump'ın tweet'i sinir bozdu

Trump'ın tweet'i sinir bozdu

İsmi Kansas City Chiefs olmasına rağmen Missouri eyaletinin takımı olan Chiefs, Donald Trump'ın da aklını aldı.

Trump, şampiyon takımı tebrik etmek için attığı ilk tweet'te Chiefs'i Kansas takımı zannederek "Kansas'ı gururlandırdınız" yazdı.

Başkan Trump, gelen yoğun tepkilerden ötürü tweet'ini silen ve düzelterek "Missouri'yi gururlandırdınız" yazdı.

En büyük tepkiyi gösteren ise eski senatörlerden Claire McCaskill oldu. McCaskill, Trump'a 'Orası Missouri seni aptal' şeklinde bir mention attı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 15 yaşındaki Coco Gauff, son şampiyon Naomi Osaka'yı eledi