Suriye'de kimyasal katliam! Reyhanlı'ya sadece 50 km uzaklıkta

Suriye Ordusu'na ait askeri helikopterler, İdlib’e klor gazlı saldırı düzenledi. Kimyasal saldırıda 100 kişi hayatını kaybetti, 500 kişi de gazdan etkilendi. Acı olayın yaşandığı yer ise Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sadece 50 kilometre uzaklıkta

04 Nisan 2017, Salı 10:50
A A
Suriye'de kimyasal katliam! Reyhanlı'ya sadece 50 km uzaklıkta
Suriye İdlib’te Beşar Esad güçlerinin Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında 100 sivil öldü, 500 kişi de gazdan etkilendi. Ölenler arasında çok sayıda çocuk bulunuyor.İdlib’deki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre bu sabah Suriye Ordusu'na ait savaş uçakları, İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun beldesine klor gazıyla saldırmıştı. İdlib’in El Habit beldesine dün gece düzenlenen klor gazlı saldırıdan da 20 sivil etkilenmişti.Acı olayın yaşandığı yer, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sadece 50 kilometre uzaklıkta.


‘AĞIZLARINDAN KÖPÜKLER GELİYORDU’


İngiliz Reuters haber ajansının konuyla ilgili haberinde, Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün ifadelerine yer verildi.

Örgütün açıklamalarına göre İdlib'deki saldırıda birçok kişinin nefes alamayarak boğuldu ya da bayıldı; kimisinin de ağzından köpükler geldi.


Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 'kimyasal saldırı' önlemi


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tokyo metrosu metrobüsten beter!