Suriyeli anne ile oğlu 3 yıl sonra kavuştu

Suriyeli anne ile oğlu 3 yıl sonra kavuştu

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 32 yaşındaki Abdurrahman Dede, Rakka'da kalan ve haber alamadığı annesine 3 yılın ardından kavuşmanın mutluluğunu yaşadı

11 Mart 2017, Cumartesi 00:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Suriye'deki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan 32 yaşındaki Abdurrahman Dede, o dönem Rakka'nın başka bir bölgesinde olması nedeniyle irtibat kuramadığı annesini getiremedi.

Terör örgütü DEAŞ tehdidi sebebiyle yıllardır kentten çıkamayan 62 yaşındaki Türkmen anne Nazo Dede ile oğlu, birbirlerinin yaşadığından habersiz endişeli günler geçirdi.

Rakka'dan eniştesinin yardımıyla 3 yıl sonra çıkmayı başaran Türkmen anne, hayattaki tek evladının yaşadığı Türkiye'ye sığındı. Nazo Dede ile 3 yıldır göremediği oğlu, Reyhanlı'da kavuştu.

Anne Dede, oğluna kavuştuğu için binlerce kez şükrettiğini söyledi.

Rakka'da kaldığı sürece oğlunun hasretini çektiğini belirten Dede, "Ömrümden ömür gitti. İki çocuğumu bu savaşta kaybettim, acım çok büyük." diye konuştu.

"Annemin hayatta olduğuna inanamadım"


Abdurrahman Dede ise Türkiye'ye gelecekleri dönemde annesini çok aramalarına rağmen bulamadıklarını belirtti.

Dede, "Annesiz geçen her gün derin acıydı. Babamdan ise halen haber alamıyoruz. Anneme kavuştuğum için şaşkınım. Çok şükür ona kavuştum. Hayatını kaybetmiş binlerce Suriyeli anne için dua ediyorum." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Glayör çiçeği bakımı: Glayör ne zaman çiçek açar?