Suya yüzde 130 zam yaptılar!

Suya yüzde 130 zam yaptılar!

08 Eylül 2009, Salı 15:35
A A

Kırıkkale'ye bağlı Bahşılı İlçesi'nde AK Parti'li Belediye Başkanı Halil İbrahim Bişkin başkanlığında toplanan Belediye Meclisi suya yüzde 130 zam yaptı. Belediye Encümen kararı ile 80 kuruş olan suyun tonu 2 TL 25 kuruşa çıkarıldı.
Muhtarlar, belediyeden zammın çekilmesini isterken Kaymakam Elif Nur Bozkurt Tandoğan'ın suç duyurusunda bulunarak zammın çekilmesi için dilekçe verdi. Muhtar Yunus Uyar ve Hasan Kaçar, “Böyle bir şey görmedik. 5 yıl yatıp, seçimi atlattıktan sonra her şeye zam yapılması görülmüş şey değil. Buna itiraz ediyoruz. Belediye Başkanı Halil İbrahim Bişkin ve yetkililer ‘verilen zam geri alınmaz’ diye bizi susturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.
Bahşılı sakinleri suya yapılan zamma büyük tepki gösterdi. Belediye Başkanı Halil İbrahim Bişkin ise suya yapılan zammı savundu. Başkan Bişkin, “Yeşil Vadi Su Birliği'nden aldığımız su zamlandı . Bunun için de belediye meclis kararı ile zam yaptık. Kırıkkale ve Yahşihan ilcesinde de su aynı fiyata satılıyor. Halkımızın anlayışla karşılamasını bekliyoruz” dedi.

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.