Swarovski taşlı koltuklar

Serj Sarkisyan'ın stadyumda oturacağı koltuklar Bursa'da Kaas adlı bir mobilya firmasına özel sipariş üzerine yaptırıldı

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

*Önceki gün maça Azerbaycan bayrağıyla girilebileceği açıklandı. Ancak dün FIFA maçta Türk ve Ermeni bayraklarından başka bir bayrağın bulunamayacağını bildirdi. Bunun üzerine stada Azerbaycan bayrağı alınmadı. Stadın dışında Azerbaycan bayrağı satan seyyar satıcıların bayrakları ellerinde kaldı.

*Kamu-Sen yetkilileri stadın önüne gelip halka bedava Azerbaycan bayrağı dağıttı. Stadın dışında çok sayıda kişi Azerbaycan bayraklarıyla gösteri yaptı.

*Maçı izlemeye gelen Azeri gazeteciler için en önemli gündem maddesi maçta Azerbaycan bayrağı açılıp açılmayacağıydı. Azeri Hazar Televizyonu muhabiri Vamig Mesirof, ‘Futbol maçındaki Azeri bayrağı yasağı’nın Azerbaycan’da büyük yankı bulduğunu ve basında ‘bayrak krizi’ olarak yer aldığını anlattı.

*Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın stadyumda oturacağı koltuklar Bursa’da Kaas adlı bir mobilya firmasına özel olarak yaptırıldı. Şirketin Genel Müdürü İsmail Özsoy, koltukların rugan deriden yapıldığını ve Swarovski marka taşlarla süslendiğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.