Tacı Itır Esen'den alan Türkiye Güzeli Aslı Sümen'den yıllar sonra gelen itiraf!

Miss Turkey 2017 yarışmasında önce ikinci seçilen Aslı Sümen, birinci seçilen Itır Esen'in tacının elinden alınması üzerine birinci olmuştu. Sergen Deveci ile Daniska Show’a konuk olan Aslı Sürmen, “Yarışmada ikinciyken sonradan sana birinciliği vermiş olmaları sevindirdi mi yoksa birisinin hakkını yemiş gibi mi düşündün?” sorusunu yanıtladı.

03 Kasım 2021, Çarşamba 10:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2017 Miss Turkey birincisi Aslı Sümen, komedyen Sergen Deveci'nin sunduğu Daniska Show’un son konuğu oldu. Deveci, Türkiye güzeline; tacın Itır Esen’den alınması üzerine birinciliği elde etmesini sordu. Sümen konuyla ilgili, “Birisinin hakkını yemiş gibi hissettim. Duyunca biraz sustum, kaldım. Hatta bana ‘sevinsene’ dediler. 1 ay sonra Çin’e gittiğimde iyi ki de bu olmuş dedim” açıklamasında bulundu.

'GERİ KALAN HER ŞEY ANNEMLE BABAMA AİT'

'GERİ KALAN HER ŞEY ANNEMLE BABAMA AİT'

Estetik cerrahı Dr. Alper Eskalen ile birlikte olan Sümen, “Güzelliğinin ne kadarını borçlusun ona?” sorusunu ise “Yüzde 1’ini borçluyum, o da dudağım. Ama geri kalan her şey annemle babama ait” şeklinde yanıtladı.


YAYINLADIĞI FOTOĞRAFLA GÜNDEM OLMUŞTU

YAYINLADIĞI FOTOĞRAFLA GÜNDEM OLMUŞTU

2017 Miss Turkey yarışmasında birinci olmasının ardından attığı twwet nedeniyle tacından olan Itır Esen, Instagram hesabından yayınladığı fotoğraf ile gündem oldu.


"Tehlikenin farkında mısın" sloganıyla depreme dikkat çekmek için bir sosyal sorumluluk projesinde 10 erkek ve 10 kadın model, ünlü modacıların tasarımlarıyla objektif karşısına geçti. Bu modellerden biri de Itır Esen’di.


Bir enkaz üzerinde şık elbisesiyle poz veren Esen, çekimden bir videoyu sosyal medya hesabında paylaştı. Eleştiri oklarının hedefi olan genç modelin gönderisine, "Böyle farkındalık olur mu?’, ‘Ne yaptığınızın farkında mısınız’ gibi binlerce olumsuz yorum yapıldı.


Sosyal medyada gündem olan tepkilerin ardından projede adı geçen AKUT Vakfı açıklama yaptı:

Fashion TV’nin Atıl Kutoğlu, Dilek Hanif, Vural Gökçaylı, Ahmet Erarslan gibi dünyaca ünlü 10 modacı ile birlikte, beklenen İstanbul depremine dikkat çekmek için gerçekleştirdiği, 'Sesimi Duyan Var Mı?' adını verdikleri sosyal sorumluluk projesinde, AKUT Vakfı’nın da adı geçtiği için açıklama yapma ihtiyacı hissettik...


"Projenin yürütücüleri, Fashion TV’nin Türkiye Yöneticisi Sn. Enis Onat ve Sanat Yönetmeni Sn. Ferhan Aral, bir süre önce vakfımıza ulaşarak moda dünyasının beklenen İstanbul depremine dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla bir proje yapmak istediğini belirtmiş; bu projeyi sağlıklı ve güvenli şekilde yönetebilmek adına, ekiplerin bina yıkıntısı çevresinde ve üzerinde çalışırken güvenliğini sağlamamız için vakfımızdan destek istemişlerdir."


"Afetlere hazır olma ve deprem farkındalığını geliştirme konularında çalışmalar yürüten AKUT Vakfı, projeyi değerlendirerek, zaten her detayı planlanmış çalışmanın sadece 'enkaza yaklaşma' konusundaki güvenlik sürecini, gönüllü olarak yürütmeyi kabul etmiştir. Vakfımızın bu çalışma kapsamında, yaklaşık 40 kişilik çekim ekibinin güvenliği için tavsiyelerde bulunmaktan öte hiçbir dahli olmamıştır."


"Ayrıca çekimlerin yapıldığı bina yıkıntısı deprem sonucu yıkılmış gerçek bir enkaz değil, kentsel dönüşüm kapsamında kontrollü yıkımı gerçekleştirilmiş bir binadır. Bilindiği gibi, neredeyse tamamı aktif fay hatlarının etki alanında olan ülkemizde, 'deprem' hepimizin öncelikli meselesidir ve her sektör, her birey konuya ilişkin söz söyleme hakkına sahiptir. Projenin sahipleri çalışmalarını bu temada gerçekleştirmeyi tercih etmişlerdir."


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Farah Zeynep Abdullah aşka geldi! Sevgilisiyle romantik poz