Tahkim Kurulu kararını verdi

Tahkim Kurulu, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'e verilen 3 maçlık cezayı onadı

28 Eylül 2013, Cumartesi 18:40
A A

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 3 maç men cezasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu’nda savunma yaptı. TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Galatasaray maçının ardından 3 maç men cezası verdiği Bilic, kulüp avukatı ve tercümanıyla İstinye’deki TFF binasına gelerek, Tahkim Kurulu’nda savunma verdi.

Savunmasının ardından binadan ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Hırvat teknik adam, yaklaşık 10 senelik hocalık kariyerinde çok önemli maçlara çıktığını belirterek, "Çok büyük baskı altında, çok zor koşullarda oynanan maçlara çıktım. Ancak bu maçların hiçbirinde insani olarak yanlış bir tavır takınmadım. Rakibi, rakip oyuncuları ve teknik ekibi rencide edici tavırlarda bulunmadım.

Daima doğru ve düzgün bir şekilde hareket etmeye gayret ettim. Özellikle bunun altını çizdim ve bunu vurguladım" diye konuştu. Derbi maçta kimseye küfür veya hakaret etmediğini vurgulayan Bilic, "Savunmamda daima doğru bir örnek oluşturmaya çalıştığımı belirttim. Söz konusu maçın raporuyla hemfikir olmadığımı kaydettim.

Çünkü herhangi bir kimseye küfür veya hakaret etmedim. Şimdiye kadar hocalık kariyerimde insani anlamda yanlış, rakibi ya da futbol sahasında bulunan diğer görevlileri rencide edici bir harekette bulunmadım. Bu doğrultuda bir savunma gerçekleştirdim" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.