Takipçiler neden düşüyor?

BTK Başkanı Tayfun Acarer, siteden, özellikle başkası adına açılmış fake hesapların önlenmesi konusunda çözüm istediklerini söylemiştiTwitter, aktif olmayan kullanıcı hesaplarını silmeye başladı. Başkası adına açılmış fake hesapları silmeye başlayan Twitter'ın bu adımı, kullanıcıların takipçi sayısında düşüşe neden oldu

A A
Takipçiler neden düşüyor?

Fake takipçi tabiri, başkası adına açılan ya da takip eden/takip edilen oranı çok düşük, attığı tweet sayısı çok az hesaplar için kullanılıyor.

Geçtiğimiz gün konuyla ilgili açıklamada bulunan Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, siteden, özellikle başkası adına açılmış fake hesapların önlenmesi konusunda çözüm istediklerini söylemişti.

Acarer, “Benim adıma da açılmış sahte bir Twitter hesabı vardı, 1 yıl boyunca kapatamadım” dedi. Twitter’ın bu talepleri haklı bulduğunu ve bu hesapların kapatılmasına yönelik süreci hızlandırmaya başladığını belirten Acarer, Twitter’dan hesapların yanına hesabın şikâyet edilmesi ya da sahte olduğunun belirtilmesi için bir buton konmasını da talep etti.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA

Hesapları kapananlar için twitter, takipçilerine e-posta aracılığıyla bilgi verdi. "Küfür, ırkçı söylem gibi ifadeler kullanıldığı için spamlanmış olabilirsiniz. Bir yanlışlık varsa lütfen bize mail atın" diye uyarı mesajı gönderdi.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Maden ocağında ilk sahur