Taksim'de sığırcık kuşlarının dansı büyüledi

Sürüler halinde şekilden şekle giren sığırcık kuşlarının gökyüzündeki dansı, Taksim semalarında ilginç görüntüler oluşturdu

31 Ocak 2018, Çarşamba 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sürüler halinde şekilden şekle giren sığırcık kuşlarının gökyüzündeki dansı, Taksim semalarında ilginç görüntüler oluşturdu. Gökyüzünde dans eden kuşları gören vatandaşlar hem izledi, hem de görüntüledi. 

Yağmurun gelişini topluca dans ederek haber veren ve “yağmur kuşları” olarak bilinen sığırcık kuşları Taksim semalarında ilginç görüntü oluşturdu. Her yıl genellikle Ocak ayında görülen ve sürüler halinde hareket eden kuşların gökyüzündeki dansı kameralara yansıdı.

Yerli ve yabancı turistler, ilgi çeken kuşları hem izledi hem de görüntüledi. Kuşların senkronize uçuşmaları, ev ve işyerlerinin çatılarında heyecanla izledi.

Sığırcık kuşları zaman zaman bölünseler de kısa sürede yeniden bir araya gelen kuş sürüsü özgürce dans ediyor. Bazı vatandaşlar, son günlerde her akşam görülmeye başlanan bu doyumsuz manzarayı büyük keyifle izliyor.

Sığırcık kuşları Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yıllar önce  meyve bahçelerine ve yollara konarak, çıkardıkları seslerle vatandaşları şaşırtmıştı.

Tarlalara giren binlerce sığırcık kuşu görenleri hayran bırakmıştı. Elektrik direklerinden ağaçlara kadar her yeri dolduran kuşlar, çıkardıkları seslerle ilçe sakinlerini şaşırtmıştı.

Lapseki Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hakan Can, “Devlet kontrolünde olan avlanmanın planlanmasıyla sığırcık kuşları yeniden çoğalıyor. Sığırcıklar daha çok dere yataklarındaki sazlıklardan beslenir, meyve ağacının olduğu bölgelere dadanır” demişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saklı cennet Şenpazar doğa içinde izolasyon imkanı sunuyor