Talihsiz talihliler

Şans oyunlarından büyük ikramiyeyi kazanmak her zaman mutluluk getirmiyor. İşte Türkiye ve dünyada ikramiyeyi kazanıp hayatı kararanlar

24 Ağustos 2009, Pazartesi 13:02
A A

* Erzurumlu evli, 9 çocuklu ve işsiz Ahmet Bayram, 2005’te Milli Piyango’dan 1 milyon 250 bin lira kazandı. İlk iş eşini boşadı, keldi, kendine peruk aldı. Gece kulübünde tanıştığı bir kadınla evlendi, kumara alışıp tüm servetini kaybetti. Sığındığı ilk eşinin evinde kendini astı.

* Piyango tutkunu yoksul Mustafa Salgan’ın yüzüne şans 4 kez güldü. Milli Piyango’dan 1979’da 100 bin lira, 1982’de 30 milyon lira, 1984’te 15 milyon lira ve 1987’de 2 milyon lira kazandı. Ayakkabı boyacılığı yapan Salgan “Beni yanlış evlilik yıktı” dedi.

* Devlet memuru Ayhan Yalçınkaya (40) 1995’te Milli Piyango’dan 10 milyar lira kazandı. Hemen memuriyete veda etti, ticarete atıldı. Hiç tanımadığı akrabaları borç istemek için kapısında sıraya girdi. Parası tükendi, hasta oldu, doktora gidemedi. Ayhan Yalçınkaya “Memurluğa dönmek istiyorum” dedi.

* Amerika Michigan’da Willie Hurt, 1989’da lotodan 3.1 milyon dolar kazandı. Eşinden boşandı, çocuklarının vesayetini kaybetti ve cinayete
teşebbüsten yargılandı. Yüklü boşanma tazminatı ve uyuşturucu bağımlılığı yüzünden tüm servetini kaybetti.

* Amerika Virginia’da Suzanne Mullins, lotodan 4.2 milyon dolar kazandı. Parayı ailesiyle paylaşmayı düşünen Mullins, 5 yılda kendini yüklü faturaların altında buldu. Şimdi hiç parası yok ve 154 bin dolar borcu var.

* Amerika New Jersey’de Evelyn Adams hem 1985’te hem de 1986’da lotodan büyük ikramiye kazandı. Toplamda eline 5.4 milyon dolar geçti. Parayı har vurup harman savuran Adams, 20 yıl sonra beş parasız kaldı ve tek odalı bir karavanda yaşamaya başladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.