Tamer Karadağlı'dan Arzu Balkan'a Osmanlıca asker mektubu

Oyuncu Tamer Karadağlı, 25 yıl önce asker ocağından, o günlerde sevgilisi olan ve daha sonra da evlendiği Arzu Balkan'a yazdığı Osmanlıca mektubu sosyal medyada paylaştı. Karadağlı'ya mesaj yazanlar arasında eski eşi Arzu Balkan da vardı.

07 Aralık 2020, Pazartesi 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ekranın 'taş fırın erkeği' lakaplı oyuncusu Tamer Karadağlı, hafta sonu sokağa çıkma yasağında evinde arşivini karıştırırken, eline geçen bir mektubu Instagram hesabından paylaştı.

Ünlü oyuncunun, 1995 yılında Gaziantep Orduevi’nde askerliğini yaptığı günlerde flörtü olan ve daha sonra nikah masasına oturacağı Arzu Balkan’a yazdığı mektup sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Çevresini yaktığı mektupta, Osmanlıca olarak Arzu Balkan’a duygularını anlatan Karadağlı, mektubu yazarken Gaziantep Orduevi’nin kütüphanesindeki kitaplardan faydalandığını belirtti.

Usta oyuncu, mektubun hikayesini şöyle anlattı:

Usta oyuncu, mektubun hikayesini şöyle anlattı:

"Bu mektup 1995 yılında, ben Gaziantep Orduevi'nde askerken Arzu’ya yazdığım mektup. Çünkü Arzu bana eski İngilizceyle müthiş bir mektup yazmıştı. Benim altta kalmamam gerekiyordu ve bu mektubu yazmak için bir tam gün uğraştım."

"Kopya çektiğim yerlerde oldu tabii .İkimiz de çok güldük. 25 yıl sonra o mektubu buldum. Ve yine çok güldüm. Arzu’nun da izniyle bunu paylaşmak istedim. Umarım siz de okurken keyif alırsınız. Not: Arzu’nun bana yazdığı İngilizce mektubu da buldum."

Arzu Balkan, "Mektubu postaneden almıştım. Zarfı dikkatlice açarken içinden özenle kurutulmuş çiçekler döküldü. Hatırlıyorum da, kaldırıma çöküverdim, bir yandan gülüyor, bir yandan mektubu çözmeye çalışıyordum" ifadelerini kullandı.


Seda Sayan, Pınar Altuğ, Şoray Uzun gibi pek çok ünlü isim, mesajlarıyla bu ilginç paylaşıma beğenilerini dile getirdiler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Didem Soydan'a Burak Deniz sorusu: Ayrıldılar mı?