Tanıştıkları tepede dünya evine girdiler

Manisa’nın Demirci ilçesinde bir çift, 2 yıl önce tanıştıkları bin 730 rakımlı Gelin Uçtu Tepesi’nde dünya evine girdi

23 Temmuz 2018, Pazartesi 23:45
A A

Dağcılık sporuyla ilgilenen Gökhan Akbal ve Sevda Şafak, 2 yıl önce doğa gezisi için çıktıkları Demirci-Simav yolu arasında bulunan Gelin Uçtu Tepesi’nde birbirlerini tanıdı. Tanıştıktan bir süre sonra nişanlanan çift, nikahlarını da Gelin Uçtu Tepesi’nde kıyma kararı aldı.

ÇİFTLER AT SIRTINDA GELDİ

Uzun süren hazırlıklar sonrası kıyılan nikaha, çiftler at sırtında geldi. Akbal ve Şafak’ı arkadaşları meşale ile karşıladı. Nikahta davetlilere odun ateşinde demlenen çay ikram edildi.

Genç çiftin nikahlarını da Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk kıydı. Belediye Başkanı Selçuk, dağcılık sporuna meraklı gençlere dağcı çantası, Türk bayrağı ve çikolata hediye etti.

Çok mutlu olduğunu ifade eden Sevda Şafak Akbal, "2 yıl önce doğa gezisine çıktığımızda grup halinde bu tepede kedisine aşık oldum. Burası sevgili olmamıza vesile oldu ve burada nikah kıydık." dedi.

Gökhan Akbal ise "2 yıl önce bu tepe de sevgimiz başladı. Bugün bu burada en mutlu günümüzü yaşıyoruz." diye konuştu.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.