Tarağınızı saç tipinize göre seçin

Belki pek dikkat etmiyoruz ancak kullandığımız tarak ve fırçalar saç sağlığı ve bakımı açısından önemli. Peki hangi tarak ya da fırçayı neye göre seçmeliyiz?

09 Ocak 2019, Çarşamba 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TAHTA TARAKLAR

TAHTA TARAKLAR

Eğer saçınız kolay kırılıp kolay yıpranıyorsa bu tarakları tercih etmenizi öneririz. Tahta taraklar saç diplerinizdeki yağları saç uçlarına taşır ve böylece saç uçlarınız beslenmiş olur. Saçınızda elektriklenmeye sebep olmazlar.

YUVARLAK SAÇ TARAĞI

YUVARLAK SAÇ TARAĞI

Saçlarınızda hareketli modelleri tercih ediyorsanız bu fırça işlerinizi kolaylaştıracaktır. Silindir şeklindeki bu fırça sayesinde saç dalgalarınız daha fazla belli olacaktır. Etrafında olan kıllar saçınızdaki düğümleri kolayca çözecektir.

ANTİ STATİK SAÇ TARAĞI

ANTİ STATİK SAÇ TARAĞI

Anti-statik fırçalar saç kırılmalarını azaltır ve saçınızın kabarmasını engeller. Bu nedenle en çok tercih edilen fırçalardan biridir. Düz saç modeli kullanmayı seviyorsanız bu tarakları kullanmalısınız.


Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saç Tarakları Nasıl Temizlenir?

Saçlarınız her ne kadar havalı görünse de eğer kirli bir fırça kullanırsanız hemen yağlanacaklardır. Bu nedenle saçlarınızın daha uzun süre temiz kalmasını istiyorsanız ilk önce taraklarınızı temizlemelisiniz. Saç fırçalarınızı temizlemek için sırasıyla en etkili yöntemler…

ELİNİZİ KULLANIN

ELİNİZİ KULLANIN

Tarağınızdaki uzun saç tellerini ellerinizi kullanarak temizleyebilirsiniz. Küçük saç tellerini temizlemek için sivri uçlu ve ince cisimlerden yararlanabilirsiniz. Bu yöntem yüzeysel bir temizliktir. Bu nedenle her kullanımdan önce ve sonra yapılması etkili olacaktır.


SABUNLU SUDA BEKLETİN

SABUNLU SUDA BEKLETİN

Her banyonuzdan önce tarağınızı bir kase dolusu sabunlu ılık suda bekletin. 15-20 dakika beklettiğiniz tarağınızı temiz su ile durulayın. Fırçada sabun kalıntısı kalmadığından emin olana kadar durulamaya devem edin. Ardından iyice kurutun. Dilerseniz saç kurutma makinesi ile kurumasını hızlandırabilirsiniz.

SİRKELİ SU İLE TEMİZLEME

SİRKELİ SU İLE TEMİZLEME

Tarağınızı sirke yardımı ile temizlemek isterseniz yapmanız gereken tek şey fırçalarınızın kıllarını sirkeli suda bekletmek. Böylece tarağınız derinlemesine temizlenecektir. 10-15 dakika boyunca sirkeli suda bekletin. Ardından bol su ile yıkayın.

KAYNAR SU İLE TEMİZLEME

KAYNAR SU İLE TEMİZLEME

Eritmeyecek sıcaklıktaki kaynamış suda fırçalarınızı bekletmek en etkili kir çözme yöntemlerinden. 20 dakika boyunca kaynar suda beklettiğiniz fırçanız yeni gibi temiz olacaktır. 

Hürriyet/Mahmure

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç dökülmesini durduran 10 etkili besin