Tarihi Alsancak Stadı neden AVM yapılıyor?

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a, “Yeni statlara ihtiyaç duyulan kentimizde tarihi Alsancak Stadı'nın AVM veya iş merkezi yapılmasına neden ihtiyaç duyulmaktadır?” diye sordu

09 Haziran 2012, Cumartesi 11:21
A A
Tarihi Alsancak Stadı neden AVM yapılıyor?

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, TBMM Başkanlığı’na, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

İzmir Alsancak Stadı’nın, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2012 tarihinde imzalanan protokol ile Maliye Bakanlığı’na devredildiğini belirten Türeli, “Basında da yer alan haberlere göre söz konusu stadın AVM veya iş merkezi yapılacağı ifade edilmektedir” dedi.

Türeli, şu sorulara yanıt aradı: “İzmir’de çeşitli organizasyonların gerçekleştirilmesi gündeme geldiğinde 'stat yetersizliği' vurgusu yapılmış, dolayısıyla İzmir programa alınmamıştır.

Yeni statlara ihtiyaç duyulan kentimizde tarihi Alsancak Stadı’nın AVM veya iş merkezi yapılmasına neden ihtiyaç duyulmaktadır? Güzelyalı semtindeki Gürsel Aksel Stadı’nın da TOKİ’ye devredileceği iddiaları doğru mudur?”


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.