Tarkan Yavaş kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Geçen gün Adnan Oktar ve müridlerine operasyon yapıldı, Adnan Oktar ve yüzlerce kişi gözaltına alındı. Örgütün iki numaralı ismi Tarkan Yavaş ise her yerde aranıyordu. Bugün Tarkan Yavaş da yakalandı ve gözaltına alındı. Bu flaş gelişme sonrası Tarkan Yavaş hakkındaki bilgiler gündem konusu oldu.

13 Temmuz 2018, Cuma 09:41
A A

Adnan Oktar ve örgütüne 11 Temmuz Çarşamba günü operasyon yapıldı. Tüm Türkiye bu habere uyanırken Adnan Oktar, Oktar Babuna ve yüzlerce kişi gözaltına alındı. Fakat örgütün 2 numaralı ismi Tarkan Yavaş her yerde aranıyordu, sonunda o da yakalandı. Her gün A9 kanalında "Gündem Analiz" programı yapan Tarkan Yavaş'ın gözaltına alınmasının ardından hakkındaki bilgiler de herkes tarafından araştırılmaya başlandı.

TARKAN YAVAŞ KİMDİR?

30 yıldan bu yana Adnan Oktar’ın arkadaş grubu içerisinde yer alan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Tarkan Yavaş, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yapmış.

Adnan Oktar’ın sağ kolu olarak gösterilen Tarkan Yavaş, onun yerine bir çok konferansta yer aldı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında aktif olan Tarkan Yavaş'ın Adnan Oktar'ın tüm sırlarına vakıf olduğu söyleniyor. 

Tarkan Yavaş, Adnan Oktar'ın kedicikleri ile program yaptığı A9 kanalında da aktif bir isim. Haftalık olarak “Gündem Analiz” isimli programı yapan Tarkan Yavaş, örgütünün en önemli isimlerinden.

KÜÇÜK YAŞTA KIZ ÇOCUĞUNA CİNSEL İSTİSMAR SUÇUNDAN ARANIYORDU

Bilim Araştırma Vakfı'nın eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyor.

Operasyon sırasında kaçan Tarkan Yavaş'ın Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenildi.SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.