Taş Mektep'in restorasyonu yeniden başlıyor

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 1930 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete sokulan ve ödenek sorunu nedeniyle restorasyon faaliyetlerine bir süredir ara verilen Taş Mektep’te çalışmalar yeniden başlayacak

08 Nisan 2019, Pazartesi 16:48 Son Güncelleme:
A A
Taş Mektep'in restorasyonu yeniden başlıyor

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Gemiç Mahallesi'nde 1925 yılında inşaatına başlanan, 1930 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete sokulan eski Taş Mektep, 2002 yılına kadar eğitim vermeye devam ediyordu. Bakımsızlık nedeniyle o tarihten itibaren eğitimin verilmediği okul 17 yıldır atıl vaziyette duruyordu.

Vatandaşlar arasında Taş Mektep olarak bilinen Gemiç İlköğretim Okulu binasında Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri geçen yıl restorasyon çalışmaları başlatmıştı. Tamamlandığında bölgede Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis olarak kullanılması beklenen Gemiç Taş Mektep'te restorasyona 3 aydır ara verilmişti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu sürdürülen Gemiç Taş Mektep’te ödenek yokluğu nedeniyle ara verilen çalışmaların önümüzdeki günlerde yeniden başlatılacağı kaydedildi. Restorasyon ihalesini yürüten firmanın bu ay içinde yeniden çalışmalara başlaması bekleniyor.

Hasan BOZBEY/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocukları bekleyen sanal riskler