Tatlı badem yağının muhteşem faydaları

Badem sağlık açısından çok faydalı bir yemiş. Tatlı badem yağıysa birçok cilt problemini çözecek ve güzelliğinize güzellik katacak bir ürün...

08 Haziran 2019, Cumartesi 12:04 Son Güncelleme:
A A
PÜRÜZSÜZ BİR CİLT

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT

Tatlı badem yağı adeta cildimize kusursuz bir güzellik vadediyor. Yağ, cilt tonunu eşitler, pürüzsüzleştirir ve sağlıklı bir görünüm sağlar.


Mucizevi tatlı badem yağı, cilt bakımının yanı sıra içeriğinde bulunan badem yağı asitlerinin diğer yağlardan daha yüksek bir içeriğe sahip olması nedeniyle saç, kaş, kirpik bakımında da oldukça etkili. 

A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan bu yağ tüm cilt tipleri için nemlendirici görevi tutuyor.

TAM BİR YAŞLANMA KARŞITI

TAM BİR YAŞLANMA KARŞITI

Yapılan araştırmalarda, tatlı badem yağının güneş hasarlı ciltlerdeki ince çizgileri ve yaşlanma belirtilerini büyük oranda azaltıyor. Gene yapılan bir araştırmada ise antioksidan, anti-inflamatuar, bağışıklık artırıcı ve skar (yanık ya da yara izleri) azaltıcı bir etkisi olduğu bilgiler arasında.

CİLT KURULUĞUNA BİREBİR

CİLT KURULUĞUNA BİREBİR

Özellikle kış aylarında artan cilt kuruluğu şüphesiz herkesin ortak problemi. Badem yağındaki yağlar tekli doymamış yağ olduğundan, cildiniz onları çabucak emer ve nemi korur. Bu sayede cildinizde ki kuruluk büyük oranda azalır.

GÖZA ALTI HALKALARINA KESİN ÇÖZÜM

GÖZA ALTI HALKALARINA KESİN ÇÖZÜM

Tatlı badem yağı içeriğinde bulundurduğu E vitamini ve omega-6 yağ asitleri sayesinde göz çevresindeki koyu halkaları önlemeye yardımcıdır.

SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLER

SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLER

Badem yağının içerisinde bulunan A, B ve E vitaminleri, sivilceleri kurutmada büyük rol oynar. Cilt yumuşatıcı özelliği sayesinde cilt bakımı ve sivilce tedavisinde doğal bir tedavi yöntemidir.

DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

Biz kadınların en fazla zorluk çektiği konulardan biri de hiç kuşkusuz ki makyaj temizleme. Makyaj yapmak kadar makyaj temizlemekte bir o kadar da önemli. Bu durumda kimyasal bir ürünü tercih etmek yerine doğal ürünlere başvurmanız daha doğrudur. Tatlı badem yağı, birçok makyaj temizleme ürününe göre oldukça etkili.

CİLT DÖKÜNTÜLERİ İÇİN İDEAL

CİLT DÖKÜNTÜLERİ İÇİN İDEAL

Badem yağı yapısında bulundurduğu çinko ve psoriyaz sayesinde cildi yumuşatarak cilt döküntüleri ve kaşıntıları en aza indirir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kış aylarında cilde dikkat