Yumurtadaki civcivleri kurtardı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, kurtarılmış hayvanlar çiftliği Angel’s Farm Sanctuary’nin sahibi Sibel Çakır, kuluçkaya yatan ve köpek tarafından öldürülen tavuğun yumurtalarındaki civcivleri, doğumlarını gerçekleştirip kurtardı.

01 Temmuz 2020, Çarşamba 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kurtarılmış hayvanlar çiftliği Angel’s Farm Sanctuary’nin sahibi Sibel Çakır, girdiği bir markette, sokak köpeği tarafından öldürülen tavuğun yumurtalarının çöpe atıldığını duydu. Yumurtaların 24’üncü günde olduğunu öğrenen Çakır, aralarında hala yaşama tutunabilecek civcivler olabileceğini söyledi.


Sibel Çakır, kendisine verilen adrese gidip, 4 yumurtayı bulup, çiftliğine getirdi. Çakır, yumurtaları soyarak, civcivlerin doğumlarını gerçekleştirdi.


"Bir gün daha kalsalardı ölebilirlerdi"

"Bir gün daha kalsalardı ölebilirlerdi"

Doğumun normalde 19 ile 21 gün içinde gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen Çakır, "Bu yavruların anneleri olmadığı için ne yapacaklarını bilememişler. 24’üncü günde onları kurtarmayı başardık. Bir gün daha yumurtada kalsalardı, havasızlıktan ölmüş olurlardı. Onların doğumlarını gerçekleştirdik ve yapmamız gerekenleri yaptık. Şimdi çok sağlıklılar" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Golden retriever köpek ırkının özellikleri