Tayt giyerken yaptığımız 5 hata

Tayt giymenin verdiği rahatlığı çoğu kıyafet vermiyor. Taytlar genellikle spor yaparken giyilen kıyafetler gibi algılanabilir. Ancak günlük hayatımızda birçok şekilde tayt giyebilir. Önemli olan taytı doğru kombinlemek ve hata yapmamak. Peki tayt doğru şekilde nasıl giyilmeli, hangi hatalardan uzak durulmalı? İşte bilmeniz gerekenler...

21 Haziran 2021, Pazartesi 14:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. HATA: DÜŞÜŞ BEL GİYMEK

1. HATA: DÜŞÜŞ BEL GİYMEK

Düşük bel taytlar yerine yüksek bel tayt tercih etmeniz, vücudunuzun daha orantılı görünmesini sağlayacaktır. Yüksek bel taytlar kalçanızın daha dik görünmesini sağlar ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları da gizler.

2. HATA: DESENLİ TAYT GİYMEK

2. HATA: DESENLİ TAYT GİYMEK

Desenli ya da parlak taytlar, görünümünüzdeki tüm dikkatleri üzerine toplar. Bu iyi değil! Çünkü desenler vücudunuzu olduğundan daha iri gösterir. Tayt giydiğinizde fit görünmek istiyorsanız koyu renklere yönelmelisiniz.

3. HATA: KISA TAYT TERCİH ETMEK

3. HATA: KISA TAYT TERCİH ETMEK

Kısa taytlar, bacaklarınızı olduğundan daha kısa gösterir. Bu nedenle uzun bilek hizasında taytlar tercih etmenizde fayda var. Böylelikle daha uzun görünebilirsiniz.

4. HATA: ALAKASIZ RENKLER SEÇMEK

4. HATA: ALAKASIZ RENKLER SEÇMEK

Tayt seçerken alakasız renklerden uzak durmalısınız. Taytın rengi, saç renginiz ve ten renginizle uyumlu olmalı. Böylece daha uyumlu bir görünüme sahip olabilirsiniz.

5. HATA: ELBİSENİN ALTINA GİYMEK

5. HATA: ELBİSENİN ALTINA GİYMEK

2000'lerin başında elbise ya da eteklerin altına tayt giymek trend haline gelmişti. Neyse ki o dönem artık çok uzakta kaldı. Görsel olarak son derece itici olan elbise altına tayt giymekten vazgeçtiğimize göre, taytları sade bir kıyafet olarak kullanmamız daha doğru olacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stil sahibi erkekler için modası geçmeyen trendler