TED için bağış çağrısı

Türkiye’de bireysel bağış ve sivil toplum farkındalığını artırmayı amaçlayan ‘Sosyal Bağış Hareketi’, 19 Temmuz’da TED için destek toplayacak

16 Temmuz 2018, Pazartesi 18:58
A A

Her ayın ikinci perşembe gününü ‘Sosyal Bağış Günü’ ilan ederek farklı sivil toplum kuruluşlarının projelerini sosyal medya üzerinden geniş kitlelere tanıtan Sosyal Bağış Hareketi, bu ay Türk Eğitim Derneği (TED) için bağış çağrısında bulundu.

'DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ'

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise, yıllardır ülkemizdeki eğitim sorunlarına çözüm önerileri sunduklarını söyledi. Selçuk Pehlivanoğlu, herkesi bağış kampanyasına destek olmaya çağırarak “Üzerinde en çok durduğumuz konu, eğitimdeki fırsat eşitsizliği sorunu. Doğru karar ve uygulamalarla bu sorunu en aza indirmenin mümkün olacağını biliyoruz. Burslarla, başarılı öğrencilerimizin geleceğini inşa etmelerine destek oluyoruz ve buna devam edeceğiz. Sosyal Bağış Hareketi’nin bu projesinde yer almamız bu açıdan çok önemli. Hedefimiz, 10 bin genç meşale ile daha aydınlık bir Türkiye. Herkesi Sosyal Bağış Günü’nde bağış yaparak bir meşale yakmaya davet ediyorum” diye konuştu.

90 YILDIR BURS VERİLİYOR

TED, 1928’den bu yana 48 bini aşkın öğrenciye burs verdi. 2003’te ‘Tam Eğitim Bursu’ sistemi hayata geçirildi. Şu an TED Okulları başarı burslarından toplam 3 bin 816 öğrenci faydalanıyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibarıyla TED Okulları ve TED Üniversitesi’ndeki öğrenci sayısıysa 32 bin 345’e ulaştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.