Telekulak korkusu başhekimi çarptı

Cep telefonuyla vatandaşları arayarak yüklü miktarda kontör isteyen 'Kontör Çetesi' Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Hakyemez'i dolandırdı

31 Ocak 2010, Pazar 05:00
A A
Telekulak korkusu başhekimi çarptı

8 bin 500 TL kaptırdı

Kendisine polis ve savcı süsü vererek cep telefonlarından aradığı vatandaşları yüklü miktarda kontör isteyerek dolandıran ‘Kontör Çetesi’, Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Hakyemez’i de tuzağına düşürdü.

Başhekim, kendisini telefonla arayan bir kişinin “Sizi emniyetten arıyoruz. Telefonunuz dinleniyor. Bu durumun düzeltilmesi için 8 bin 500 TL’lik kontör göndermeniz gerekiyor” dediğini anlattı.

‘Personeli de aramışlar’

Dr. İsmail Hakyemez telefondaki şahsın verdiği banka hesap numarasına kontör almaları için istenilen miktarda parayı aktardığını söyledi. Başına gelenleri yakınlarına anlatınca dolandırıldığını anlayan Başhekim polise haber verdi.

Dr. İsmail Hakyemez, “Bir anda neye uğradığımı bilmeden dolandırıcılara para kaptırdım. Dolandırıcılar hastanedeki personeli de aramış” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.