TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavları sona erdi. Peki TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

10 Aralık 2016, Cumartesi 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
TEOG sınavının ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ilk gün oturumu 23 Kasım'da gerçekleştirilmişti.

24 Kasım'da ise TEOG 2. gün oturumu gerçekleştirildi. Öğrenciler sınavlarda Fen Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil sınavlarına girdi.

Öğrencilere her bir sınav için 40 dakika süre verildi ve oturumlar saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG sınavının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden yayımladığı kılavuza göre Ocak 2017 yılında açıklanacak. Sonuçların 13 Ocak 2017 tarihinden önce sonuçların açıklanması bekleniyor.

HER DERS İÇİN 20 SORU SORULACAK

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört tür kitapçık verilecek, sınav süresi her ders için 40 dakika olacaktır.

ORTAK SINAVA KATILAMAYANLAR SİSTEME İŞLENECEK

Ortak sınavlara katılamayan ve yedek salonda sınava giren öğrencilerin bilgileri her ders için ayrı ayrı olmak üzere okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-Okul Sistemi’ne işlenecektir.

SINAVA KATILAMAMA SEBEBİNİ BELİRTMEK İÇİN 5 İŞ GÜNÜ SÜRE

Geçerli mazereti olmadan ortak sınav/sınavlara katılmayan öğrencilerin, o derse ait sınavpuanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecek, e-Okul Sistemi’nde ortak sınav sonuç hanesinde (G)olarak gösterilecek ve ortalamaya dâhil edilecektir. Veli, öğrencisinin ortak sınava katılamama sebebini, sınavın tamamlandığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde okul yönetimineyazılı olarak bildirecektir.

TEOG PUANI NASIL HESAPLANIR?

Yılsonu Başarı Puanı nedir?

Yılsonu başarı puanı, not ile değerlendirilen tüm derslerin ağırlıklı yılsonu puanlarının o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpımının o sınıfa ait haftalık ders saatleri toplamına bölümünden elde edilen puanı ifade eder. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılır.

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı nedir?

Ortak Sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılır.

Yerleştirmeye Esas Puanın Hesaplanması

Öğrencilerin 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılır.
 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder