Teoman'dan 'İki Çocuk' şarkısını ilk kez sahnede söyledi

Teoman, Bayhan Prodüksiyon tarafından gerçekleştirilen 2021 turnesinin İstanbul konserlerinin dördüncü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava performansı için önceki gece sahnedeydi. Konserde bir ilke imza atan Teoman, hem 'İki Çocuk' şarkısını sahnede ilk kez söyledi, hem de şarkının hikayesiyle ilgili bilinmeyen bir detayı paylaştı.

21 Eylül 2021, Salı 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Harbiye'yi dolduran binlerce İstanbullu müziksever, Teoman klasiği bir geceye eşlik etti. "N'apim Tabiatım Böyle", "Serseri", "Renkli Rüyalar Oteli" ile başlayan konser sanatçının klasikleri ve coverları ile devam etti.


Teoman, sahnede bir ilke imza attı. Harbiye konserinde Erdal Eren ve Zekeriya Önge için yazdığı 'İki Çocuk' adlı şarkısını ilk kez söyledi.


Ünlü sanatçı, gitar ve mızıka çalarak solo olarak seslendirdiği 'İki Çocuk'un hikayesini şu sözlerle anlattı:

"Ben bu şarkıyı 15-20 yıl önce yazdım ama sahnede ilk kez söylüyorum..."


"Siyasete ve ideolojilere inanmam, insani duygu ve ilişkilere inanan ve öyle şarkılar yazmayı tercih eden biriyim. Erdal Eren benim akrabam. Ve ben bu konuda ajitasyon içermeyen, etkili bir şarkı yazmak istedim. İkisini de kurban olarak görüyorum..."


"Yaptığım araştırmalarda Erdal’ın annesinin rüyasında yıllar sonra bile Erdal’ı hep öldüğü yaşta gördüğünü öğrendim. Bu beni çok etkiledi, tüylerimi diken diken etti. Biraz da oradan yola çıkarak yazdığım bir şarkıdır. İki Çocuk."


Öte yandan geçtiğimiz ay Bebek'te görüntülenen Teoman, konserler başladığı için mutlu olduğunu ifade etmişti. Şarkıcı, "Yaşanan yangınlardan dolayı yardım konseri düşünüyor musunuz?" sorusuna verdiği "Hayır öyle bir şey düşünmüyorum" cevabıyla şaşırtmıştı.


Daha önce de "Bu dönemde ne kadar konser verirsek o kadar iyi diye düşünüyorum" diyen Teoman, sahne ücretlerinde indirime gittiklerini belirtmiş ve müzisyenlerin sıkıntılarına değinmişti.

Ünlü isim, "Kendi aldığımız paradan feragat ediyoruz. Orkestramız normal paraları alıyor. Müzisyen arkadaşlarımız kazansın bizim için önemli değil. Müzisyenler o kadar zor durumda ki biz şarkıcılar şikayet etmeyelim" diye konuşmuştu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ortalık karıştı! Damadını yasak aşkıyla bastı