Terhisine 10 gün vardı

Ağrı Doğubayazıt'ta cinnet getiren askerin vurduğu 3 kişiden biri olan Piyade Er Akın Buluş'un Edirne'nin Keşan ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Şehit Buluş'un terhisine 10 gün kaldığı ortaya çıktı

A A
Terhisine 10 gün vardı

Ağrı Doğubayazıt’ta dün saat 23.00 sıralarında Gökay Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Şehit Fehmi Altınordu Hudut Bölük Komutanlığı’nda meydana gelen olayda, cinnet getiren bir asker 3 arkadaşını vurdu. Askerlerden 23 yaşındaki Piyade Er Akın Buluş’un, Edirne’nin Keşan ilçesinde Yenimescit Mahallesi Talih Sokak’ta bulunan baba ocağına şehit ateşi düştü.

 

 

Sabahın erken saatlerinde şehidin baba ocağına gelen askerler, acılı haberi aileye verdi. Şehidin babası Hakkı ve Annesi Zekiye Buluş için askeri ambulans hazır bekletildi. Acılı haberi alan aile yakınları ve komşuları kısa süre içinde şehit evine gelirken, Keşan Belediyesi tarafından şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

1994/1 olarak vatani görevini yapmaya giden Akın Buluş’un 2’si kız, 1’erkek olmak üzere 3 kardeşinin de bulunduğu öğrenildi. Olayın duyulmasının ardından Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan da şehit evine gelerek, acılı ailenin yanında bulundu.

Şehit Piyade Er Akın Buluş’un 10 gün sonra terhis olacağı öğrenilirken, askerlikten sonra ise Uzman Çavuş olarak askeriyede kalmak istediği öğrenildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum'da yunusların geçiş dansı