Terim'in kızı Madonna'nın gardrop asistanı oldu

Fatih Terim'in tasarımcı kızı Buse Terim, Madonna konserinde sanatçının gardrop asistanı oldu.

09 Haziran 2012, Cumartesi 07:53
A A
Terim'in kızı Madonna'nın gardrop asistanı oldu

Terim, "Ama benim için bu gecenin en önemlisi Madonna backstage'de gardrop asistanı olarak çalışmaktı. Günlerdir sır gibi saklıyorum. Konseri seyirci olarak izlemek yerine böyle bir tecrübe yaşadim.Hayatımın en güzel yorgunluğuydu o gördüğünüz muhteşem kostümler daha yeni toparlandı" açıklamasını yaptı.

 Terim gün içinde de neler yaşadığı şu sözlerle anlattı:

"Guiness Rekorlar kitabında dünyanın en çok satan kadın şarkıcılar listesinde 300 milyondan fazla albüm satarak birinci sırada oturan Madonna’ nın, gerçek olduğuna inanmam için yakından görmem gerekiyordu. Veeee, inanabiliyor musunuz… ekibinin tam ortasındayım ve kendisi tamamen gerçek! Yanımda, beni çimdikleyip, kendime getirebilecek hiç kimse yoktu. Girdiğim, farkında olduğum ama bir türlü inanamadığım bir dünya varmış da, oraya gitmişim gibi. Çıktığı dünya turnesinde, 7 Haziran Perşembe günü, İstanbul için konser durağı idi. Madonna’nın gardırop asistanlığını yapabilme şerefine eriştiğim noktada kendimi tamamen kaybetmişim.

Sonrasında neredeydim, ben kimdim? Ne yapıyor ve nasıl yapıyordum hiç hatırlayamıyorum… Tek bildiğim; bir rüya gördüğüm ve bunu hemen size anlatmak istediğim... 07.06.12’ de, sabah 08:00’da başladı bu rüya. Türktelekom Arena Stadına adımımı attığım anda, üstüme geçiriverdiğim ciddiyet gömleği beni tamamen ele geçirdi ve gece 02:00’a kadar kostümlerin arasında muhteşem bir yolculuk yaşadım. Her şeyin düşünülmüşlüğünün en ince noktalarında adım adım yol alırken kendime kattıklarımı ve aklımdan asla çıkartmayacaklarımı cebime koydum. Madonna dediğinizde aklınıza gelen ve araştırarak bulabileceklerinize bu post umda yer verdiğim gibi akla hayale gelmeyecek prensip bilgileri ile de doldurmak istiyorum sizi. Toplam 47 tırdan oluşan detayları anlatmak istiyorum size. Kalabalığın kendi içindeki düzeni, 47 tırın sistemli dağılımı. Büyüdükçe sanki daha çok düzene hakim bir hava var ortada. Detayların ince elenip sık dokunmasındaki şıklık, ben ve diğer ekip arkadaşlarıma örnek oldu. Ben dahil toplam 4 kişilik bir ekibin parçasıydım. Kostümlerin tanzimi, şarkılara göre dağılımı, ütülenip, buharlanmalarından tutun da zamansal koordinasyonuna kadar var gücümüzle bu heyecana ve tempoya ortak olduk. ‘’Hatasızlık nasıl sağlanır?’’ diye bir soru var ise; cevaplarının tamamını öğrenmiş bulunuyorum.
Örneğin tüm dansçıların kostümlerinin üzerinde isimleri bulunuyor. Tüm kostümler ise mutlaka yedekli. Şarkılara göre ve sahne şovlarının tarzına göre klasmanlar yaratılmış. Böylece çalışılması o kadar kolay bir hal almış ki; hata yapma yüzdesi sıfıra indirilebilmiş. Şapkalar, taytlar, konçlar, ayakkabılar; parti parti, şarkı şarkı, şov şov sunulup, işleri bittiği anda tarafımızdan düzgünce ortadan kaldırılıp yerine sıradaki kostüm getiriliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.