Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan askerin ailesi 23 yıldır oğullarını bekliyor

1995 yılında Kuzey Irak operasyonunda terör örgütü PKK tararfından kaçırılan Jandarma Komando Er Murat Fatih Dikataş'ın annesi ve babası oğullarından 23 yıldır haber alamamalarına rağmen vazgeçmiş değil. Kaçırılan askerin ailesi bütün yolları denemiş ancak sonuca ulaşamamış. Şimdi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istiyorlar.

12 Ocak 2018, Cuma 09:00
A A
Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan askerin ailesi 23 yıldır oğullarını bekliyor
Kuzey Irak operasyonu sırasında 1995 yıulında terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Jandarma Komando Er Murat Fatih Diktaş'ın ailesi, bir gün çocuklarının çıkıp geleceğinin umudunu yaşıyor.
 

"O DÖNEM OĞLUMUN YAŞADIĞINI ÖĞRENDİK"


Baba Mustafa Diktaş, o dönem oğlunun yaşadığını öğrendiklerini ve uluslararası yardım kuruluşu Kızılhaç tarafından hastanede olduğuna dair bilgi verildiğini anlatarak, "Ancak daha sonra bilgiler kesildi. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'ye giderek oğlumu aradım. Belirli bir noktadan sonra ileriye gidemedim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyoruz" dedi.


Jandarma Komando Er Murat Fatih Diktaş 


"KIYAFETLERİNİ YIKAMIYORUM, OĞLUM KOKUYOR"


Acılı anne Naile Diktaş ise "23 senedir gözyaşım dinmiyor. Her kapı sesinde oğlum geldi diye koşuyorum. Kokusu gitmesin diye oğlumun kıyafetlerini yıkamıyorum, yavrum kokuyor. Ateş kalbimde yanıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.