TFF, Süper Lig takımlarının A Takım listelerini açıkladı 

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin bildirdiği A Takım listelerini açıkladı. Süper Lig'de 12 takım 14 yabancı+14 yerli yazdı... Akhisar ve Başakşehir, Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip 17'şer futbolcu bildirdi. Beşiktaş ise 11'de kalınca listeye 28 yerine 25 isim yazıldı
 

14 Eylül 2017, Perşembe 23:29
A A
TFF, Süper Lig takımlarının A Takım listelerini açıkladı 
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'deki 18 kulübün bildirdiği A Takım listelerini açıkladı. Statüye göre, takımlar en fazla 28 kişilik liste bildirebiliyor ve bunlardan en az 14'ü Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip olmak zorunda.
 

28 KİŞİLİK KONTENJANI DOLDURAMAYAN 2 KULÜP VARDI


Süper Lig'den 12 takım (Alanya, Antalya, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray, Gençlerbirliği, Göztepe, Karabük, Kasımpaşa, Kayseri, Konya ve Osmanlıspor) 14 yerli ve 14 yabancı futbolcudan oluşan listeler bildirdi.

Başakşehir ve Akhisar, 17'şer ile Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip en çok futbolcu bildiren kulüplerdi. Malatya ve Sivas 16'şar, Trabzonspor 15 yerli yazdı.

28 kişilik kontenjanı doldurmayan iki kulüp vardı. Akhisar, Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip 17 futbolcunun yanında sadece 9 yabancıyla 26'da kaldı.

UTKU VE TÖRE YOK


Beşiktaş ise kulübün internet sitesindeki "Futbol A Takımı" sayfasında yer verdiği Gökhan Töre ve Utku Yuvakuran'ı yazmadığı listede bu sayfada bulunmayan Denys Boyko ve Aras Özbiliz'e yabancı olarak yer verdi. Siyah-beyazlılar, 11 yerli, 14 yabancıyla sadece 25 kişiden oluşan A Takım listesi verdi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Porto'yu yendi, capsler patladı