THY'nın dev uçağı Nürnberg'de ilgi gördü

Türk Hava Yolları'nın, 281 kişilik A 330 tipi dev uçağı Nürnberg'de ilgi ile karşılandı

20 Nisan 2015, Pazartesi 21:23
A A

Kaptan Pilot Mustafa Tunciz Taner ve yardımcısı Bahtiyar Altun ve 8 mürettebatı ile piste teker koyan uçağın fotoğrafını çekmek için basın mensupları birbirleri ile yarıştı.

Nürnberg THY Müdürü Dr. Osman Nuri Hasırcı, Nürnberg Havaalanı Müdürü Dr. Michael Hupe ve basın mensuplarına uçağı gezdirerek, uçak hakkında bilgi verdi. 23 adet  bulanan uçağın kanat genişliği 60.30 metre, gövde uzunluğu ise 63.70 metreyi buluyor.

281 kişilik Uçakla 260 kişi İstanbul’dan Nürnberg’e gelirken, 180 kişide İstanbul’a uçtu. Uçağı 8 temizlik işçisi kısa sürede temizleyerek hazır duruma getirdi. THY Müdürü Osman Nuri Hasırcı, biletlerin erken alınması halinde ucuz olacağını hatırlatarak, Fuar zamanları birçok iş adamının Nürnberg’e geldiğini bu nedenle zaman zaman dev uçağın Nürnberg seferini yaptığı bilgisini verdi.


Taner TÜZÜN/NUNBERG, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.