TİKA'dan Etiyopyalı mültecilere gıda yardımı

TİKA tarafından, Etiyopya'nın Oromiya eyaletinde iç göçe maruz kalan mültecilere gıda yardımında bulunuldu

11 Haziran 2018, Pazartesi 13:57
A A
TİKA'dan Etiyopyalı mültecilere gıda yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya'nın Oromiya eyaletindeki mülteci kamplarında kalan 675 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Sel felaketi ve etnik çatışmalar nedeniyle Gefersa Nono, Burayu Keta, Anfo, Sansuzi ve Memihran Sefer kamplarına sığınan ailelere yaklaşık 40 ton temel gıda maddesi dağıtıldı.

TİKA Addis Ababa Koordinatörü Mehmet Ali Yetiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin hem kuraklık hem de yoğun mevsimsel yağışlarla mücadele etmeye devam ettiğini söyleyerek, iç göçün etkisiyle kamplarda ciddi nüfus artışı yaşandığına işaret etti.

Gıda dağıtımının bölgede gerçekleştirilen yardım programının ilk aşaması olduğunu dile getiren Yetiş, ikinci aşamayla toplam bin 600 aileye el uzatacaklarını kaydetti.

Yetiş ayrıca acil insani yardım çalışmasının Etiyopya makamlarının ve Etiyopya Türkiye Mezunları Derneğinin saha desteği ile yapıldığını ifade etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.