TikTok, 'Hiçbir yere gitmiyoruz’ yazılı tişört satmaya başladı

TikTok, 'Hiçbir yere gitmiyoruz’ yazılı tişört satmaya başladı

ABD yönetiminin hedefe koyduğu Çin merkezli TikTok, CEO'su Kevin Mayer’ın şok istifa kararını açıklamasından sadece birkaç saat önce bir alışveriş sitesini hayata geçirdi. Sitede satışa sunulan ilk ürünlerse, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ ve ‘Kalıcıyız’ gibi sloganların yer aldığı kıyafetler oldu.

28 Ağustos 2020, Cuma 18:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD yönetiminin baskısını giderek artırdığı Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, 'mesaj kaygılı’ bir alışveriş sitesini kullanıcıların hizmete sundu. Sitede, ilk satışa çıkan ürünler ise, üzerinde ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ ve ‘Kalıcıyız’ gibi sloganların yer aldığı tişört ve kapüşonlu sweatshirt’ler oldu.

Grafik sanatçısı Joshua Vides imzasını taşıyan sloganlardan biri ürünün önünde, diğeri de arkasında yer aldı. Tişörtler 45 dolardan (yaklaşık 330 TL), kapüşonlu sweatshirt’ler ise 70 dolardan (yaklaşık 515 TL) satışa sunuldu.İlerleyen günlerde sitede, çeşitli giyim ürünlerinin, oyunların ve daha fazlasının da satışa çıkarılacağı belirtildi.

Öte yandan sitenin duyurulması, TikTok’un CEO'su Kevin Mayer’ın şok istifa kararını açıklamasından sadece birkaç saat öncesine denk geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, son zamanlarda TikTok'un ABD'deki operasyonlarının ülkedeki şirketlerden birine devredilmesi konusunda baskılarını yoğunlaştırmıştı. TikTok'un 90 gün içerisinde bir ABD şirketine satılmaması durumunda ülkede yasaklanacağı duyurulmuştu.

Baskılar sürerken, TikTok'un henüz üç aydır görev yapan CEO'su Kevin Mayer bugün istifasını duyurmuştu.

Çalışanlara hitaben bir mektup kaleme alan Mayer, istifasının gerekçesini açıklarken, ‘son haftalarda siyasi ortamın sert bir şekilde değiştiğini’ vurgulamıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı